Cumartesi, Kasım 27, 2021

Online Eğitimin Faydaları

Koronavirüsle birlikte online eğitim kavramı bir anda hayatımıza girerken, gelişen teknoloji ve dijital platformlar, öğrencilere esnek bir öğrenme imkanı sunuyor. Akademik hayallerinizi ertelemeyeceğiniz bu sistem sayesinde, hem mekan hem de zaman ve maliyet açısından da kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Peki, neden online eğitim almalısınız?

Evinizin rahatlığında eğitim alma şansı

Yurt dışında okumak isteyen çok sayıda öğrenci için en büyük engellerden biri, iş ya da maddi sebeplerden dolayı bulundukları ülkelerin dışına çıkamıyor olmalarıdır. İşte, online eğitim tam da bu nedenle size her ortamda hatta evinizin rahatlığında eğitim alma şansı sunuyor. Nasıl mı? Geleneksel eğitim sisteminde uluslararası bir diploma almak isteyen öğrencilerin Amerika ya da Avrupa ülkelerine seyahat etmesi dolayısıyla kampüste, yüz yüze eğitim alması gerekiyordu. Ancak online eğitim kavramı ile birlikte öğrenciler artık istedikleri yerden internet üzerinden online eğitim platformlarına ulaşabiliyor.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere’nin de içinde olduğu Birleşik Krallık ve İrlanda’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi yurt dışı eğitim uzmanlarımıza sormak için form doldurun!

Öğrenci dostu bütçe

Uzaktan eğitimin en büyük avantajlarından biri de öğrenci dostu bütçesidir. Geleneksel eğitimle karşılaştırıldığında neredeyse yarı yarıya düşen maliyetler öğrenciler için oldukça cazip gelebiliyor. Aynı zamanda seyahat, konaklama, gıda gibi yaşam maliyetlerinin olmaması da en önemli nedenlerden biridir. Online eğitim ücretleri, bu yıl çoğu üniversitede pandemi nedeniyle düşüşler yaşasa da Harvard, MIT, Oxford gibi çoğu üniversitenin de hala eğitim ücretlerini yüksek tuttuğunu belirtmekte fayda var.

Zaman avantajı

Online eğitimde öğrenciler, geleneksel eğitimde olduğu gibi belirli bir ders saatinde üniversitede bulunmak zorunda değiller. Bunun yerine, çalışma zamanınızı ve yeri kendiniz ayarlayabilir, haftalık bir plan hazırlayarak ona bağlı kalabilirsiniz. Bugün, online eğitime geçiş yapan çoğu üniversite, öğrencilere tam ya da yarı zamanlı lisans ve lisansüstü programlar sunarken esnek öğretim programları ile dikkat çeker.

Kariyer fırsatları

Günümüzde işverenler artık, öğrencilerin diplomalarının kampüsten mi yoksa online olarak alınıp alamadığından ziyade, uluslararası geçerliliği olup olmadığına bakıyorlar. Bugün yurt dışı online eğitim veren çok sayıda üniversite de bu kriterlere uyuyor. Bu açından lisans ya da yüksek lisans derecelerinde İngiltere, Kanada, Avustralya ya da Amerika’dan alacağınız bir diploma sizi, rakipleriniz karşısında bir adım öne geçirecektir.

Kolay erişim

Teknoloji sayesinde çoğu ülke ve üniversite, salgının yarattığı krizden hızlı bir şekilde çıkarken, online çözümler eğitim kurumlarının ve öğrencilerin kurtarıcısı olmuştur. Bugün, bazı ülkelerdeki üniversitelerde açılış tarihleri ya da uluslararası öğrenciler için başvuru tarihleri hala belirsizliğini koruyor. Neyse ki, tüm bu bilgilere anında ulaşabileceğiniz internet, online öğrenim şeklinde de size dünyanın en iyi eğitim kurumlarında okuma şansı sunuyor.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

Zengin lisans ve lisansüstü derece programları

Genel olarak online eğitim denildiğinde ilk aklımıza gelen MBA programları oluyordu. Ancak koronavirüs ile birlikte durma noktasına gelen sektör, online eğitim programları ile tekrar canlanmaya başladı. Artık sadece belirli programlar ya da sertifika ve kurslar değil, tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak lisans, master ve doktora derecelerinde dünyanın en iyi üniversitelerinden eğitim alabilirsiniz.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 267 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER