Pazar, Ekim 24, 2021

Özelim Pozitif Ayrımcılık Hakkım

Özelim Pozitif Ayrımcılık Hakkım !

Özelim Pozitif Ayrımcılık Hakkım isimli proje AB Sivil Düşün

Programı kapsamında  verilen destek ile gerçekleştirilmiştir.

Proje  yürütücüsü DUYGU ÇOKGEZER GÖRGÜLÜ aktivist olarak

projeye destek almıştır.

Projenin destekleyen kuruluşu Yarın Toplumsal Gelişim Eğitim Kültür ve Sanat Derneği’dir.

Görgülü, Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğretmenlik yapmaktadır. Dernek ve özel kurumlar aracılığı ile drama ve tiyatro eğitimleri vermektedir.Dil ve Konuşma Bozuklukları ve Disleksi  rahatsızlığı olan  özel gereksinimli  bireylerle çalışmalar yapmaktadır.

2008 yılından bugüne  proje çalışmalarını sürdürmektedir.  Eğitim,kültür ve sanat alanlarında bir çok proje yürütmüştür. Yarın Toplumsal Gelişim Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Genel Sekreteri, Etno Kültürel Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Proje desteği  ile özel gereksinimli bireyler ve aileleri için bilgilendirme broşürü  , özel gereksinimli bireyler için 2 adet hikaye kitabı basılmıştır. Basılan kitap ve broşürler özel gereksinimli bireyler ve ailelerine ücretsiz olarak okullar ve eğitim merkezleri aracılığı ile dağıtılacaktır. Ayrıca  pandemi dönemi ile ilgili  farkandalık sağlamak için özel eğitim öğrencileri, veli ve öğretmenler ile yapılan söyleşilerden  bir kısa film  oluşturulmuştur. Kısa film  pandemi dönemi nedeniyle açık hava gösterimi ,  sosyal medya ve internet aracılığı ile yaygınlaştırılması planlanmıştır.

Projenin öncelikli hedefleri ; 

1-Pandemi döneminde özel gereksinimli bireyler ve ailelerinin yaşadıkları olumsuzluklar ve çözümler konusunda toplumsal farkındalık sağlanması

2- Özel gereksinimli bireyin eğitimine katkı sağlaması

3-Özel gereksinimli bireylerin ailelerinin pozitif ayrımcılık ve hakları konusunda bilinçlendirilmesi

4-Pandemi gibi özel dönemlerde dezavantajlı gruplara pozitif ayrımcılık yapılmasının gerektiği ile ilgili toplumsal bilinçlendirme yapılmasıdır.

 

Kısa Film! Özelim Pozitif Ayrımcılık Hakkım

Neşeli Yaz(İşaret Dili Çevirili Sesli Kitap)

Bugün Bayram (İşaret Dili Çevirili Sesli Kitap)

(Visited 114 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)