Cuma, Eylül 20, 2019

Paylaşımın Hareketi – Sosyal Değişim için Spor Buluşması

Sosyal değişim yaratma amacıyla gençlik çalışmalarında sporu kullanan Türkiye’den ve Almanya’dan sosyal girişimciler arasında karşılıklı paylaşım buluşmasına katılımcı çağrısı.

19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde yer alacak buluşma, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya (GKTA), BoMoVu ve SUPRT SPORTS arasında işbirliği ile ve Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından fonlanan bir projedir.

Üç gün sürecek buluşmada, iki ülkeden 10’ar katılımcı sosyal değişim amaçlı spor ve hareket deneyimlerini ve geliştirdikleri bakış açıları hakkında paylaşımda bulunabilecek. Bu süreç içerisinde katılımcılar çeşitli sporlar ve bedensel faaliyetlerin spesifik ve sistemli bir şekilde sosyal değişim aracına nasıl dönüşeceğini göreceklerdir. Bu araçların hedef gruplar ile uygulanması ve ne tür çıktıları olduğunu tartışacak.

Bu projenin genel amacı, gençlik ve sosyal çalışmalarda değişim metodu olarak spor alanında iki ülke arasındaki olası işbirliklerini teşvik ederek, bağlam, koşullar ve kavramlar üzerine bilgi değişimi yaratmaktır. Atölyenin ardından ortaya çıkan fikirler daha sonra GKTA’ya sunularak fonlanma ihtimalini taşıyacaktır.

Karşılanacak harcamalar

  • Hamburg’a seyahat ve geri dönüş
  • Konaklama ve yemek (4 gün)
  • Atölye programı

Katılımcıların kişisel harcamalar dahil değildir. Katılım ücreti yoktur.

Sosyal değişim için spor buluşmasına katılım koşulları

  • ‘Sosyal değişim için spor’ sektöründe en az 3 yıllık deneyim
  • Farklı kültürlerden ve ülkelerden insanlarla çalışmaya açık olmak
  • Almanya ve Türkiye arasındaki kültürel değişimle ilgili olmak
  • Sonrasında DTJB tarafından finanse edilebilecek proje önerisi hazırlama konusunda istekli olmak

Başvurular için son tarih: 30 Eylül 2019

Başvuru formuna ulaşmak ve ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın.

İhale Duyuruları