Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Polonya ESC Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

FAALİYET AÇIKLAMASI

Avrupa Dayanışma Gönüllüleri için Krakow’daki Otizm Merkezinde hala 1 yerimiz var. Okul 2 binadan oluşmaktadır. Otizm spektrumuna sahip öğrenciler, günlük okul rutinine katılarak öğrenci gruplarının bir parçası olmayı öğrenirler. Daha büyük yaştaki öğrenciler için de hobilerini geliştirmeleri ve meslek öğrenmeleri için fırsatlar sunan etkinlikler de vardır. Gönüllülerimiz, bir şeyler öğrenmelerine ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan faaliyetlerde yer almaktadır. Gönüllünün görevi, öğrencileri düzenli faaliyetlerinde teşvik etmek, öğretmenleri ve eğitmenleri ders hazırlama, okul performansları, süslemeler, geziler sırasında yardım, yüzme ve ek faaliyetler için desteklemektir. Her gönüllünün programı okuldan koordinatör ile birlikte ayrı ayrı hazırlanır. Aktiviteler için gönüllülerin fikirleri için de bir alan var! Bu, projenin ana parçasıdır, ancak tek parçası değildir.Ayrıca IB Polska, barındırılan tüm gönüllüler için bazı atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenlemektedir.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, Internationaler Bund Polska tarafından kiralanan dairelerde ayrılıyor. Daireler Krakow’un farklı yerlerinde bulunmakta ve 4-5 kişi arasında paylaşılmaktadır. Ayrı banyoları ve mutfakları vardır, genellikle tüm ev arkadaşları için ortak alan da vardır. Gönüllüler cep harçlığı (ayda 120 €) ve yemek yardımı alırlar – toplamda yaklaşık 200 €. IB Polska, gönüllülerin (gerekirse) iş yerlerine gidip gelmelerini sağlayan toplu taşıma için aylık kartlar sağlar.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler işe alım sırasında koordinatör ile ilk görüşmeye katılırlar. Hazırlığın bir sonraki kısmı, gönüllünün ülkesinden gönderen kuruluşla bir toplantıdır. Proje koordinatörü, Krakow’a varmadan önce tüm adaylarla on-line görüşmeyi de planlıyor. Polonya’ya geldikten sonra, gerekli formalitelerin halledilmesiyle bağlantılı olarak IB Polska tarafından hazırlanan bir oryantasyon toplantısı vardır. Daha sonra gönüllüler çalışma yerlerini, görevleri, insanları tanımak için ilk kez ziyaret ederler. Ayrıca Polonya Ulusal Ajansı tarafından verilen ve her ikisi de zorunlu olan 2 eğitim bulunmaktadır.

KATILIMCI PROFİLİ

Farklı Avrupa ülkelerinden 18 – 30 yaş arası gençler arıyoruz. Deneyim gerekli değildir. Gönüllüler, görevlerine katılmaya ve yerel topluluk yaşamına katkıda bulunmaya hazır, açık fikirli ve aktif kişiler olmalıdır. Koordinatör kuruluş (Internationaler Bund Polska) tarafından oluşturulan atölye çalışmaları ve etkinlikler de dahil olmak üzere projedeki tüm etkinliklere katılmaya hazır olmaları gerekir. Bize Google Formunu gönderdikten sonra seçilen adaylarla iletişime geçeceğiz: https://forms.gle/kJNE83ZTCwtEtiD2A

 Son başvuru tarihi: 20 Haziran 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

(Visited 1.508 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -