Çarşamba, Şubat 8, 2023

Portekiz Merkezli “İstihdam Edilebilirlik ve Girişimciliğe Bir Bakış” Çevrimiçi Seminerine Başvurular Devam Ediyor

Bu çevrimiçi seminer, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) çerçevesinde istihdam edilebilirlik ve girişimcilik kavramını, bağlantılı araçları ve metodolojileri ve bunun gençlere yönelik potansiyelini keşfetmeyi amaçlamaktadır.

Bağlam:

İstihdam edilebilirlik ve girişimcilik -diğerlerinin yanı sıra- gençlik alanında önemli anahtar kelimelerdir. Basit ‘işe alınıyor’ anlayışının çok ötesine geçen kavramlar. Bütüncül bir bakış ve yaklaşım, bu yönleri her birinin günlük yaşamında çok canlı ve etkileşimli hale getirir.

Gönüllülük deneyimlerinden sonra da bu yeterliliklerin daha da geliştirilmesinde gençleri desteklemek için, bu seminer somut eğitim araçlarını araştırıyor. Yaygın eğitim ilkelerine dayanan öğrenme, bireysel öğrenme ihtiyaç ve isteklerine göre şekillendirilir.

Bu seminerin özel hedefleri:

İstihdam edilebilirlik kavramının 12 farklı boyutunu anlamak;
Farklı – verimli – eğitim araçlarını keşfetmek, açıklamak ve değiş tokuş etmek – Emplay;
Bu araçların kendi realitenizde ve European Solidarity Corps Programı çerçevesinde nasıl uygulanabileceğini keşfetmek;
İlham verici uygulama ve yaklaşımları paylaşmak;
Katılımcılar ve temsili kuruluşlar arasında ağ oluşturma.
Hedef kitle:

Faaliyet, gençlerle ve gönüllü programlarla çalışan kuruluşlara (Gençlik çalışanları, Eğitmenler, Gençlik liderleri, Proje yöneticileri, gönüllü danışmanlar, gençlik koçları) hitap etmektedir. İstihdam edilebilirlik boyutunu gençlik çalışmalarına daha net bir şekilde dahil etmeye ve gençlerin değişen ihtiyaçlarına ve gerçeklerine yanıt vermenin yeni yollarını bulmaya açık bir ilgiyle. Özellikle: bu açıdan verimli eğitim araçlarının nasıl kullanılacağına erişmek ve bunları anlamak.

Bu aktivite iki öğleden sonra (15 ve 16 Aralık) uygulanacaktır ve aktivite programı uzman girdileri, tartışmalar, sunumlar ve pratik çalışmalardan oluşmaktadır.

Son başvuru tarihi: 7 Aralık

Katılımcıların seçimi: 9 Aralık

Ayrıntılı bilgi ve başvurmak için tıklayınız.

(Visited 388 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz