Cuma, Ekim 29, 2021

Singapur’da Başvurabileceğiniz Burslar

Singapur, son yıllarda dünyanın en iyi eğitim destinasyonları arasında yer alır. Bunda mükemmel eğitim sistemlerinin, İngiltere ve Amerika’ya göre daha düşük öğrenim ücretlerinin, aralarında Çince ve İngilizcenin de olduğu 4 resmi dilin, çok kültürlü ve modern yapısının payı büyüktür. Aynı zamanda National University of Singapore ve Nanyang Technological University ile mezunlarının işverenler tarafından en çok tercih edildiği okullara sahip Singapur; teknoloji alanındaki gelişmeleri, düşük işsizlik oranları, elektronik aletler, gemi yapımı ve petrol gibi sektörlerdeki ihracata ve endüstriye dayalı küreselleşmiş ekonomisi ile günümüzde öğrenciler için popüler bir rotadır.

Yabancı bir ülkede eğitim almak, beraberinde yüksek eğitim ve yaşam maliyetlerini de getirirken, Singapur’da öğrenim görmek isteyenler için ülkede eğitiminizi finanse edebileceğiniz çok sayıda burs imkanı olduğunu da söyleyelim. Zira Singapur, Asya’nın en pahalı ülkesi olarak öğrencilerin bütçelerini biraz zorlarken, neyseki ülkede burs veren kurumların çeşitliliği göz doldurur. Bursları 3 grupta inceleyebiliriz;

 

1- Singapur Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı burslar.

2- Üniversitelere özgü burslar.

3- Şirket ve kurumlara ait burslar.

Singapur’da okumayı düşünüyorsanız, öncelikli olarak başvuruda bulunacağınız üniversitenin size burs sağlayıp sağlamadığını kontrol edin. Eğitim alacağınız lisans ve lisansüstü derecelere ve bölümünüze özgü birçok burs imkanı sağlayan ülkede, direkt olarak üniversiteyle iletişime geçerek burslar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Singapur’da uluslararası öğrencilerin başvurabileceği burslar şu şekildedir;

  • Nanyang President’s Graduate Scholarships: Cumhurbaşkanlığı doktora sonrası bursu, bilim adamları ve mühendislerin başvuruda bulunabileceği prestijli burslardır. Son başvuru tarihi 30 Kasımdır.
  • TEV-SINGA: A*STAR, NTU, NUS ve SUTD’da temel bilimler, mühendislik ve biyomedikal bilimler alanlarında doktora çalışmaları yapacak olan öğrencilere sunulan karşılıksız burslardır. Finansal yardımlardan lisans eğitiminin son yılında olanlar, mezun olanlar, yüksek lisans ya da doktoraya başlayan ya da bitirmiş olanlar yararlanabilir. Son başvuru tarihi 31 Aralıktır.
  • NUS Research Scholarships: National University of Singapore-Faculty of Arts&Social Sciences master ve doktora derecelerinde araştırma programlarına başvuruda bulunacak uluslararası öğrencilere yönelik burslardır. Online başvurular 1 Kasım tarihine kadar fakülteye yapılmalıdır.
  • NUS PhD: Bilim ve mühendislik alanında doktora çalışmaları yapacak tüm dünyadan öğrencilere açıktır. 4 yıl boyunca verilecek burslar, konferanslar için seyahat ücretlerini de kapsar. 15 Aralık son başvuru tarihidir.
  • NGS Scholarship: Yenilikçi ve yüksek kaliteli doktora araştırmaları için üstün yetenekli öğrencilere National University of Singapore’da tıp, bilim, mühendislik ve bilişim alanlarında 4 yıl süresince sağlanan burslardır. Finansal yardımlara bilgisayar, kitap ve konferans ödenekleri de dahildir. Son başvuru tarihi 15 Aralıktır.
  • Nanyang Technological University Postdoctoral Fellowships: NTU’da doktora sonrası araştırma burslarıdır. Doktoralarını tamamlamış olan adayların sağlık ve toplum; bilim, teknoloji ve toplum; dijital sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimler temaları üzerine projeler için başarılı gruplara verilecek burslardır.
  • NTU MBA Scholarship: Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde MBA eğitimi almayı düşünen tüm dünyadan öğrencilere yardımcı olmak için sunulan çok çeşitli burslardır. Başvuru tarihleri ve gereklilikler için üniversiteyle iletişim kurmanızda fayda var.

Yurtdışında okumak istiyor, ancak nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? Ülkeler, üniversiteler, programlar, burs çeşitleri ve kariyer imkanları için üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirin!

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 2.256 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER