Cuma, Temmuz 1, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sivil Toplumda Psikososyal Destek Ağı (STPD) – Psikososyal-Psikolojik Destek Alanında Çalışan Meslek Elemanları için Grup Çalışması Başvuruları Açıldı

Sivil Toplumda Psikososyal Destek Ağı (STPD) psikososyal destek alanında faaliyet gösteren psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve psikolojik danışmanların deneyimlerini paylaşması, karşılıklı öğrenme fırsatını yakalaması ve karşılaşılan güçlüklere çözüm önerileri sunulması amacıyla 4 oturumluk çevrimiçi bir grup çalışması hazırlıyor. Herhangi bir sivil toplum kuruluşunun  psikososyal destek alanında gönüllü veya ücretli görev olan psikologları, sosyal hizmet uzmanlarını, psikolojik danışmanları deneyim paylaşmak için davet ediyoruz. Programa katılım tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Ağın ilk faaliyeti olan Grup Çalışması psikososyal ve psikolojik destek alanında çalışan psikolog, sosyal hizmet uzmanları ve psikolojik danışmanların deneyimlerini paylaşması, alanda karşılaştıkları güçlükleri ve çözüm önerilerini konuşmak üzerine tasarlanmıştır. Grup çalışmasında aynı alanda benzer sorunları deneyimleyen meslek elemanlarının mesleki dayanışmayı deneyimlemesi de hedeflenmektedir. Ayrıca grup çalışması sonunda sivil toplum kuruluşlarına psikososyal ve psikolojik destek hizmet sunumunda dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bir öneri rehberi hazırlanacaktır.

* Son başvuru 23 Mayıs Pazartesi 17:00.

*Katılımcıların 4 oturumdan oluşan grup çalışmasının tüm oturumlarına katılması beklenmektedir.

*Katılımcılara katılım kiti iletilecektir.

*Katılım kontenjanlarla sınırlıdır. Kontenjan online ortamda etkili iletişimin sağlanabilmesi için 15 kişi ile sınırlıdır.  Katılımcılar belirlenirken çalışılan alan, mesleki deneyim, cinsiyet ve yaş dağılımı ve oturum günlerine katılma durumu dikkate alınacaktır.

 

Program:

29 Mayıs Pazar Günü- Saat 12:00-14:00 : Sivil Toplumda Psikososyal Destek Yöntemleri

1 Haziran Çarşamba Günü- Saat 19:00-21:00 : Zorlayıcı Durumlarla Başa Çıkma Mekanizmaları, Danışan-Terapist ve Kurum Güvenliğini Sağlamak

8 Haziran Çarşamba Günü Saat 19:00-21:00 : Mesleki Grup Çalışması

12 Haziran Pazar Günü Saat 12:00-14:00 : Süreç Değerlendirmesi, Sonraki Adımlar

 

Sorularınız için: bilgi.stpd@gmail.com

Sosyal medyadan ulaşım için: https://www.instagram.com/siviltoplumdapsikososyaldestek/

 

(Visited 475 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz