Perşembe, Ekim 22, 2020

Siyaset Koleji Gençleri Geleceğin ve Değişimin bir parçası olmaya davet ediyor!

Siyaset Koleji’inde Komite Başkanı olmak için formu doldurarak yüzlerce gencin tarafsız bir tartışma zemininde buluşmasına destek olabilir, bilgi birikiminizi gençlere aktarma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yalnız unutmayın Komite Başkanı olarak size verilen sorumlulukları yerine getirmeniz beklenmektedir, konferansların öncesinde sıkı bir hazırlık dönemimiz olacak! Son başvuru tarihimiz 20 Ekim!

Siyaset Koleji’nde Delege olmak için formu doldurarak yüzlerce genç ile tarafsız bir tartışma zemininde buluşabilir, kurduğunuz diyalog alanları ile ilgi duyduğunuz konu başlığında bilimsel bir okuma ve tartışma imkanı yakalayabilirsiniz.  Delege olarak sizinle paylaşılan bilgi kitlerini incelemeniz ve tam saatinde bizimle buluşmanız ve olabildiğince katılımcı olmanız yeterlidir. Son başvuru tarihimiz 22 Ekim!

Peki, Siyaset Kolejinin Amacı Nedir?

Toplulukların iradesi ve ortak yaşam ilkelerinin belirlenmesi için üretilen teoriler siyaset biliminin ana unsurlarını oluşturur. Modern Dünya’da siyaset bilimi ortaya çıkardığı alternatif uygulama yöntemleri ile halkların devlet ile olan ilişkisinin yanında; eğitim, sağlık, ticaret, kültür, hukuk, çevre, iktisat ve yerel hizmetler gibi alanlarda katılımcılık, adalet, refah, gelişim ve özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesi için başrolü oynamıştır. Ülkemiz eski uygarlıklardan biri olarak idare ve yöntem anlayışında birçok tecrübeye sahiptir. Siyaset Koleji projesi günümüzün genç kuşağına verilen ismiyle Z kuşağına odaklanarak, siyaset kültürünün bilime uygun olarak tartışılabilmesine ve okunabilmesine olanak sağlamak adına uygulama adımlarını hazırlamıştır. Geleceğin yöneticileri; Yaşadığı çevreyi umursayan, aktif vatandaşlık ilkesi gereği devlet toplum ilişkisini yorumlayabilen ve yerel gündemlerin dışında küresel siyaset prensiplerinin farkında olan kişiler olmalıdır. Siyaset koleji katılımcılarının siyasete olan ilgi ve alakası artırılarak; entelektüel kapasitelerini geliştirmek, evrensel ilkeler ve farklı bakış açıları hakkında bilgi aktarmak, rol modeller ile buluşan gençler için tarafsız bir tartışma zemini oluşturmasını sağlamak ve çevremizi etkileyen konu başlıklarında siyaset felsefesinin rolünü belirginleştirmek Siyaset Koleji projesinin temel amaçlarını kapsamaktadır.

Siyaset Koleji’nin Benimsediği Değerler Nelerdir? Tarafsızlık Güvenilirlik Sürdürülebilirlik Bilimsellik
Siyaset Koleji’nin oluşturacağı Komiteler nelerdir?
1 – Siyaset ve Ekonomi
2 – Siyaset ve Dış Politika3 – Siyaset ve Tarih
4 – Siyaset ve Hukuk
5 – Siyaset ve Enerji Politikaları6 – Siyaset ve Sürdürülebilirlik
7 – Siyaset ve Eğitim
8 – Siyaset ve Dahil Olma

 

Tüm sorularınız için bize web sitemiz üzerinden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın; Geleceği her zaman gençler için inşa edemeyebiliriz fakat gençleri gelecek için inşa edebiliriz.