Pazar, Şubat 16, 2020

STÖ’ler İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Diyarbakır Başvuruları Başladı

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine Diyarbakır’da devam ediyor. 11-13 Mart 2020 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenecek  olan “Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi” için başvurular başladı. Eğitime Diyarbakır ve çevresindeki kentlerde hak temelli* çalışma yürüten sivil toplum örgütleri başvuru yapabilecek.
Hak temelli çalışan STÖ’lerin dijitalleşme süreçlerine uyum sağlayabilmesi için dijital iletişim ve sosyal medya araçlarıyla ilgili bilgi ve becerilerini arttırmak hedefiyle düzenlenen eğitimde, STÖ’lerin savunuculuk çalışmalarını güçlendirmek için  dijital araçlardan nasıl yararlanabileceğine odaklanılacak.
Üç günlük eğitimde katılımcılara dijital araçlar ve sosyal medya mecralarının kullanımı ile ilgili pratik bilgiler atölye çalışmaları aracılığıyla aktarılacak. Eğitime her örgütü temsilen bir kişi kabul edilecekken,  başvuran STÖ temsilcisinin dijital iletişim ve sosyal medya konusunda çalışıyor olması beklenmektedir.
Eğitime Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde kadın hakları, LGBTİ hakları, engelli hakları, çocuk hakları, kent hakkı, çevre/doğa koruma, sosyal haklar, hayvan hakları, dijital haklar, kültürel haklar, gençlik hakları, sığınmacı/mülteci/göçmen hakları, vb. alanlarda hak temelli* çalışma yürüten STÖ’ler katılım gösterebilirler. Eğitime  Diyarbakır dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.
Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 25 Şubat 2019 Salı günü saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitim sonuçları 28 Şubat 2019 Cuma günü e-posta yoluyla açıklanacaktır.

İhale Duyuruları