Pazartesi, Haziran 17, 2019

Tersyüz Öğrenme Modeli Yoluyla Sürdürülebilir Gelişme odaklı Eğitim

Amaç

21. yüzyılın eğitim anlayışıyla bütünleşen uygulamaların yürütüleceği bu projede, Tersyüz Öğrenme Modeli yoluyla, öğretmenlere Sürdürebilir Gelişme odaklı Eğitim (SGE) yaklaşımının kazandırılması hedeflenmektedir. Uygulanacak eğitim modeli ve sunulacak eğitim içeriği düşünüldüğünde, projenin iki temel amacı söz konusudur:

  1. küresel bağlamda öncelikli bir eğitim gündemi olan Sürdürebilir Gelişme odaklı Eğitim yaklaşımının kazandırılması;
  2. günümüzün yenilikçi bir eğitim uygulaması olan Tersyüz Öğrenme Modelinin kullanılarak pekiştirilmesi.

Programda katılımcılara birbirine bağlı iki öğrenme alanı vadedilmiştir: Bireysel öğrenme alanı ve toplu öğrenme etkinliği. Bireysel öğrenme alanı, katılımcıların diledikleri yerden eğitime ulaşabildikleri, materyalleri kullanabildikleri ve eğitimcilere soru sorabildikleri bir eğitim ortamıdır. Toplu öğrenme etkinliği ise; bilginin tartışıldığı ve diğer katılımcılarla etkileşim halinde olunan bir eğitim ortamıdır.

Bireysel öğrenme alanı, 8 saatlik modüler bir eğitim programıdır. Çevrim içi yürütülecek olan programın bu kısmı 6 -31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Eğitimin bu kısmı tüm öğretmenlere açık olacaktır ve katılım için bir koşul bulunmamaktadır. Haftada yaklaşık 2 saatlik bir çalışma ile tamamlanabilecek olan program sonunda öğretmenlere ”Katılım Sertifikası” verilecektir.

Toplu öğrenme alanı ise, yüz yüze gerçekleştirilecek eğitim programıdır. Bu eğitime katılan ve tamamlayan kişilere Lider Öğretmen Sertifikası verilecektir.

Nerede: Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi
Ne zaman: 24-28 Haziran 2019 / 01-05 Temmuz 2019

Katılım talebiniz için lütfen tıklayın

Detaylı bilgi için tıklayın

İhale Duyuruları