Çarşamba, Aralık 8, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Teyitçiliği Okula Taşımak İçin Öğretmenlerden Yaratıcı Çözümler

Gitgide daha da dijitalleşen dünyamızda, kendimizi, öğrencilerimizi, ailemizi ve arkadaşlarımızı yanlış bilgiden ve yanlış bilginin sebep olduğu sorunlardan nasıl koruyabiliriz?

Bu soruyla birlikte yola çıkan Öğretmen Ağı ve Teyit, Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle Türkiye’nin 19 farklı ilinden ve birçok farklı branştan 39 öğretmenle, Öğretmenler için Eleştirel Dijital Okuryazarlık Projesi’nde bir araya gelerek, 9 aylık bir çalışma yürüttü.

Bu çalışmanın çıktısı olarak, yanlış bilgiye karşı mücadele yöntemlerini ve öğretmenler tarafından öğrenci, öğretmen ve veli hedef kitlelerine yönelik oluşturulmuş yaratıcı çözümlerden oluşan, “Eğitimde Eleştirel Dijital Okuryazarlık: Öğretmenden Öğretmene El Kitabı” ortaya çıktı.

23 Ekim Cumartesi günü, 14:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleşecek “Teyitçiliği Okula Taşımak İçin Öğretmenlerden Yaratıcı Çözümler” başlıklı buluşmamızda, eğitimde neden eleştirel dijital okuryazarlığa ihtiyacımız olduğunu birlikte tartışacak ve el kitabını yakından tanıyacağız.

Etkinlik, tüm ilgilenenlere açık ve ücretsiz; ancak katılım kontenjanla sınırlıdır. Lütfen kaydolmayı unutmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın

(Visited 246 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here