Çarşamba, Aralık 7, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kentler Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Cinsiyete Duyarlı Kentler Projesi kapsamında, Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kentler temalı kısa film yarışması düzenlenecektir. Yarışma, lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik olup, farklı disiplinlerden öğrencilerin kent ve toplumsal cinsiyet eşitliği kavramlarını birlikte düşünmelerini desteklemeyi hedeflemektedir. Yarışma kapsamında animasyon, kurmaca, deneysel ve belgesel gibi alanlardan tüm başvurular kabul edilmekle birlikte, değerlendirme tek kategori üzerinden yapılacaktır.

1.lik ödülü 3.000 TL’lik hediye çeki

2.lik ödülü 2.000 TL’lik hediye çeki

3.lük ödülü 1000 TL’lik hediye çekidir.

Başvuru Koşulları

Başvuruda bulunmak isteyen tüm öğrencilerin aşağıdaki başlıkları içeren bir Word dosyası ile birlikte 88demis@gmail.com e-mail adresine 9 Ekim 2022 tarihine kadar e-posta yoluyla başvurularını iletmeleri gerekmektedir.

Ad ve Soyad, Okul ve bölüm bilgileri, Kısa filminin linki ve şifresi, Kısa filmin künyesi, Kısa filmin açıklaması, Kısa filmin uzunluğu/ süresi, Kısa film kategorisi.

Cinsiyete Duyarlı Kentler Projesi Hakkında

DEMIS’in yürütücüsü olduğu, CEİD (Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği) tarafından desteklenen ‘Cinsiyete Duyarlı Kentler’ AB projesinin başlıca amacı, yerel yönetimlerde cinsiyet körü yaklaşım ve heteronormatif kent kurgusunu sorgulamayı esas alarak, belediyelerde cinsiyete duyarlı veri ve göstergelerin geliştirilmesidir. Proje ortakları Turuncu Dernek, Eşit Yaşam Derneği, İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Urla Kadın Dayanışma Derneği’dir. Proje iştirakçileri İzmir’deki 6 ilçe belediyesi (Balçova, Buca, Bornova, Gaziemir, Kemalpaşa, Seferihisar) ve Yaşar Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM)dır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

(Visited 176 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz