Cumartesi, Ekim 23, 2021
Ana SayfaManşetTurkcell Geleceği Yazan Kadinlar İklim Fikir Maratonu Başvuru Süresi Uzatıldı!

Turkcell Geleceği Yazan Kadinlar İklim Fikir Maratonu Başvuru Süresi Uzatıldı!

‘Turkcell Geleceği Yazan Kadinlar İklim Fikir Maratonu’ başvuru süresi 25 Ekim 2021 tarihine kadar uzatıldı!

İklim Fikir Maratonu yarışmasında, iklim değişikliği ana başlığı altında Enerjinin Verimli ve Yenilenebilir Kullanımı, Atık Yönetimi, Karbon Ayak izi Yönetimi ve Sürdürülebilir Tarım temaları yer alıyor. Siz de bu temalardan biri için teknolojiyle getirebilecek çözümlere ulaşmak adına yarışma duyurumuzu paylaşabilir; daha iyi bir dünya için geleceğin yazılmasına destek olabilirsiniz.

Projenizi Geliştirin, İklim Değişikliğini Önlemeye Katkıda Bulunun!

Bireysel olarak veya en fazla 3 kişiden oluşan takımlar kurarak Geleceği Yazanlar platformunda yer alan Başvuru Formu üzerinden programa katılabilirsiniz.

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/iklimfikirmaratonu

Proje fikrinizi teknik olarak geliştirmek için Geleceği Yazanlar platformu her zaman yanınızda! Veri Bilimi, Yapay Zeka, Python, Java ve Unity gibi birçok yazılım eğitiminden proje içeriğinize uygun olan eğitimi seçerek fikirlerinizi teknoloji ile birleştirebilirsiniz.

“Teknoloji biliyorum ama iklim değişikliği konusunda fikrimi geliştirmek için bilgiye ihtiyacım var.” diyorsanız merak etmeyin. İklim Değişikliği Eğitimimizi Geleceği Yazanlar YouTube sosyal medya hesabından izleyebilirsiniz.

Ödüller Yüksek, Koşullar Basit!

Turkcell tarafından verilecek; birinciye 50.000 TL, ikinciye 30.000 TL ve üçüncüye 20.000 TL para ödülünün yanı sıra dereceye giren yarışmacılara TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından girişimcilik mentorluğu sağlanacak. TOBB Üniversitesi’nden ücretsiz sertifikalı eğitim şansına sahip olacak tüm finalistlerin yanı sıra ilk üç finaliste Ankara’da bulunan TOBB ETÜ GARAJ Kuluçka Merkezi veya TOBB Maslak 42 İstanbul Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis ve altyapı hizmetleri, ücretsiz eğitim ve yatay-dikey mentorluk desteği verilecek.

45 günlük proje geliştirme aşamasında birbirinden değerli mentorlardan alınacak geri bildirimlerle fikirleri hayata geçirmek mümkün olacak. Hayaller gerçeğe dönüşecek.

Başvuruda bulunabilmek için; 18 yaşını doldurmak, teknolojiye ilgi duymak ve gezegemizin korunması adına fikir geliştirmek için sabırsızlanıyor olmak yeterli…

Ayrıca yarışma başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için, başvuru sürecinin sonuna dek Geleceği Yazanlar platformu üzerinden proje fikrinize en uygun yazılım eğitimlerinden en az birinin tamamlanmış olması şartı aranıyor.

Son başvuru tarihi: 25 Ekim 2021

(Visited 557 times, 6 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)