Cuma, Mart 24, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Türkiye-AB İlişkileri ve Gençler için Fırsatlar

Jean Monnet Modül Çağrısı kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde hazırlanan EU Integration and Turkey (IntegrEUtor) Jean Monnet Modül Projesi’nin açılış toplantısı, 2 Şubat Perşembe günü sat 15.00’te online olarak düzenlenecek.

“Türkiye-AB İlişkileri ve Gençler İçin Fırsatlar” başlığıyla düzenlenecek toplantıda, Dış İşleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı ve  İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliğin açılış konuşması ise İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu tarafından yapılacak.

Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.

Integreutor Hakkında

Avrupa Komisyonun’nun Jean Monnet Module çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazana “EU Integretion and Turkey – IntegrEUtor” Projesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) koordinatörlüğünde yürütülmektedir. Projenin yürütücülüğü, İTÜ Girişimcilişk ve İnovasyon Merkezi’nden Öğr. Gör. Dr. Alper Yurttaş tarafından yapılmaktadır.

Projede, İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Ebru Dülekgürgen, İTÜ AB Ofisi’nden Öğr. Gör. Dr. Didem Özgür ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doç. Dr. Altuğ Günar araştırmacı olarak yer almaktadır.

IntegrEUtor projesinin genel amacı İTÜ öğrencileri arasında Avrupa Birliği ve Türkiye-AB ilişkileri alanındaki bilgi ve farkındalığı geliştirmek ve farklı disiplinlerden akademisyenlerin AB alanında ortak çalışmalar yürütmesine olanak sağlamaktır. 1 Ocak 2023 tarihinde başlayan proje, üç yıl sürecektir.

 

(Visited 691 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -