Pazar, Nisan 21, 2019

Türkiye’deki Kadın Aktifliğini Arttırmak

Ülkendeki kadınların aktifliklerini arttırmak, onları cesaretlendirmek ve iş hayatına katılmalarında rol almak ister misin? Biz G(irls)20 olarak bunu amaçlıyoruz!

G(irls)20, kadın haklarını G20 seviyesinde savunan ve genç kadın liderlerin yeteneklerini, öz güvenlerini ve networklerini geliştiren bir organizasyondur. Dünya genelinden 24 genç kadınla beraber 13-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Buenos Aires, Arjantin’de 9. G(irls)20 Küresel Zirvesinde yer aldım.

Aylarca moderatörlerle, uzmanlarla ve G20 işbirlikçileriyle çalışmamız ve yoğun müzakerelerimiz sonrası hazırladığımız resmi tebliği, sizin de görevdaşınız Señor Pedro Delgado, Arjantin’in Sherpasına 19 Ekim 2018 tarihinde heyetimiz tarafından taktim ettik. Dünya genelinden genç kadın liderden oluşan heyetimiz, yorulmaksızın çalışarak ekte bulunan dosyayı hazırlamıştır. Dosyamızda cinsiyet eşitliğini sağlamak ve desteklemek için önerilerimiz bulunmaktadır. Aylarca süren araştırmalarımız, istişarelerimiz ve müzakerelerimiz sonucunda bir resmi tebliğ oluşturduk.

Umudumuz, 9. G(irls)20 Küresel Zirvesinde yer alan genç kadınların önerilerini, G20 liderlerinin önemsemesi ve göz önünde bulundurması yönündedir. Ayrıca yakın tarihte gerçekleşecek olan G20 Zirvesini de büyük bir ilgiyle bekliyoruz.

Resmi tebliğimizi okumanız, değerlendirmeniz ve yayılmasını sağlamamız farkındalık yaratmak için hepimiz için çok büyük önem taşıyor. Ayrıca daha fazla bilgi almak ve organizasyonda yer almak istiyorsanız www.girls20.org platformuna da yönelebilirsiniz.

Hazırladığımız resmi tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

İhale Duyuruları