Perşembe, Ağustos 22, 2019

Ücretsiz Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığından Nasıl Yararlanılır?

Yurt dışında eğitim alma kararı ve hazırlık aşaması öğrenciler için en zor dönemlerden biridir ve bu zorlu dönemde en çok işinize yarayacak olansa bol bol araştırma yapmak olacaktır. Çoğu öğrenci yurt dışında bir üniversiteye başvurma konusunda yeterince bilgi sahibi değilken, internet üzerinden araştırma yapan ya da eğitim danışmanlarından faydalanmaya çalışanların sayısı da oldukça yüksektir. Peki, yurt dışında bir üniversiteye başvurmak, ancak aklınıza takılan sorular konusunda bir eğitim danışmanından yardım almak mı istiyorsunuz? O halde, 50 yıldan fazla süredir, 32 ülkede hizmet veren IDP Education uzmanlarından bilgi almanın tam zamanı!

 

Neden eğitim danışmanlarına başvurmalıyım?

 

Yurt dışı eğitim danışmanları ile bugün, bölüm seçiminden eğitim alacağınız üniversitelere, kampüs yaşamından vize gerekliliklerine, başvuru tarihlerinden bütçe ve kariyer konularına kadar her konuda pratik ve anlaşılır bilgiler elde edersiniz. Böylelikle okumak istediğiniz en iyi bölümü, ülkeyi ve üniversiteyi seçmeniz kolaylaşır. Günümüzde IDP ile aralarında İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Kanada’nın da olduğu 5 ülkede ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

Tüm sorularınıza yanıt bulmak ve ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için tıklayıp formu doldurun. IDP Education uzmanları sizi arasın.

 

Yurt dışı üniversite başvuruları için gerekli şartlar neler?

 

Yabancı bir ülkede eğitim alacak bir öğrenci olarak yerine getirmeniz gereken akademik koşullar çok basittir. Bunlar öncelikli olarak İngilizce dil yeterliliği belgeniz de dahil olmak üzere diploma, transkript gibi dökümanları içereceği gibi giriş koşullarının, gideceğiniz okullara ve öğrenim göreceğiniz bölümlere göre değişeceğini de unutmamalısınız.

 

Hangi bölümde okumalı ya da hangi ülkede eğitim almalıyım?

 

Yurt dışında okumayı düşünen öğrenciler için en zor kararlar arasında bölüm, üniversite ve ülke seçimi gelir. IDP uzmanları, nerede ve ne üzerine eğitim almanız gerektiği konusunda ilgi alanlarınıza, akademik başarınıza ve kariyer hedeflerinize uygun seçimler konusunda sizi bilgilendirerek karar vermenize yardımcı olurlar.

 

Başvurular nasıl yapılır?

 

Eğitim için gitmek istediğiniz ülkeyi ve bölümü seçtiğinizi varsayarsak eğer seçtiğiniz üniversiteye başvuru aşamasındasınız demektir. IDP danışmanları sizin adınıza gerekli belgelerinizin hazırlanması ve toplanması ile ilgilenerek, üniversitelere başvurularınızı yapar.

 

Yurt dışında okumanın maliyeti ne kadar?

 

Uluslararası bir öğrenci olarak yaşayacağınız şehirden okuyacağınız üniversiteye kadar, pek tabii belli eğitim ve yaşam masraflarını karşılamanız gerekmektedir. Ancak bu durum eğitim alacağınız ülkeye, şehir merkezinde mi yoksa kırsalda mı yaşayacağınıza ve eğitiminizin süresine göre farklılıklar gösterecektir. Bu açıdan bütçe hazırlıklarınızı yaparken uzmanlarımızdan okul ücretleri ve yaşam maliyetleri konusunda destek alabilirsiniz.

 

Yurt dışı eğitim sayesinde iş imkanlarım artar mı?

 

Yurt dışında eğitim alan öğrencilerin mezuniyetten sonra iş bulma imkanlarının daha fazla olduğu hatta daha yüksek maaş kazandıkları bilinen bir gerçektir. Bugün, işverenler tarafından en çok tercih edilen yabancı dil bilgisi, global bakış açısı, problem çözme, kültürel farkındalık, risk alma gibi birçok beceriye sahip olarak mezun olursunuz. Böylelikle sadece ülkenizde değil, uluslararası şirketlerde ya da eğitim aldığınız ülkede mezuniyetten sonra kalarak iş arayabilirsiniz.

 

Bir üniversiteden kabul aldıktan sonra ne yapmalıyım?

 

Seçtiğiniz üniversite başvurunuzu kabul edip öğrenci vizenizi de aldığınızı düşünürsek eğer bir sonraki aşama hazırlıktır. Uzmanlarımız, gideceğiniz ülkelerde yaşarken ihtiyacınız olacak sağlık sigortası, konaklama, banka hesabı açılışı, SIM kart edinme gibi konularda da sizi bilgilendireceklerdir. Ayrıca unutmayın ki, okuyacağınız üniversitelerin uluslararası öğrenci danışmanlık merkezleride merak ettiğiniz konularda sizin yanınızda olacaktır.

 

IDP ile görüşmek ücretli mi?

 

Son olarak, yurt dışı eğitim için IDP uzmanları ile yapacağınız görüşmeler için dolduracağınız formlar ve alacağınız danışmanlığın ücretsiz olduğunu belirtelim.

 

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

İhale Duyuruları