Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri: Moda ve Sürdürülebilirlik

Civil Society Exchange desteği ile JANUN Hannover ile ortaklaşa yürüttüğümüz, birçok yönüyle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın alanına giren Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri’nin ikincisinde bu kez “Moda ve Sürdürülebilirlik” konusu ele alınacak.

“Üstünüze Afiyet” gibi sürdürülebilirlik teması üzerine kurulu uzun zamandır yürütülen projelerden de gözlemlendiği kadarıyla “gereksiz ihtiyaç” kavramı en çok moda ve tekstil ile ilişkilendiriliyor. Bu modülde ise moda ile ilgili geri dönüşüm alışkanlıklarına, tekstil ürünlerinin üretimden dağıtıma kadar olan çevreci, ekolojik ya da adil olmayan süreçlerine, tekstil sektöründe yaşanan çevre kirliliklerine, sürdürülebilir ve yavaş moda alışkanlıklarına dair farkındalık artmasını kolaylaştıracak farklı yaygın eğitim metotları paylaşılacak.

‘Sürdüremiyoruz ama sürdürebilmek istiyoruz!’  mottosuyla başlanan bu birlikte öğrenme süreci; yaygın eğitim metotlarını öğrenmek, temsil ettiği bir örgütün ya da kendi metotlarını paylaşmak, çevre alanında çalışan kişilerle tanışarak ağını genişletmek isteyen herkese açık.

21 Mart’ta Türkiye saatiyle 16:00-18:00 arasında yapılacak olan bu atölye için daha fazla bilgi ve başvuru formuna bu linkten erişebilirsiniz

https://bit.ly/methodsharingdetail2

 

Not: Çalıştay dili İngilizcedir.

 

Toy Gençlik Derneği Sosyal Medya Hesapları

facebook.com/toygenclik
twitter.com/toygenclik
instagram.com/toygenclik
youtube.com/toygenclikdernegi

(Visited 179 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz