Pazartesi, Nisan 22, 2019

Uluslararası Öğrencilerin Başvurabileceği En İyi 4 Burs

Günümüzde yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrencileri en çok endişelendiren konulardan birisi finansal şartlardır. Eğitim ve yaşam masrafları düşünüldüğünde yurtdışı eğitim zorlayıcı gözükse de farklı kurumlar tarafından sunulan burslar öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır. Üstelik bir de eğitim aldığınız süre boyunca yarı zamanlı çalışabileceğiniz bir iş bulursanız, yurtdışında yaşam sizin için aslında hem kolay hem de eğlenceli hale gelecektir.

2018-2019 başvurularına geç kalmamak, giriş koşullarını öğrenmek, alabileceğiniz finansal destek imkanlarından haberdar olmak ve ücretsiz kişisel tavsiyeler almak için yurtdışı eğitim uzmanlarımızla görüşün.

Gelin başvurabileceğiniz burslara beraber göz atalım!

Fulbright Bursu

Fulbright Bursu Amerika’da yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir burstur ve 155 ülkeden gelen uluslararası öğrenciler bu burstan yararlanabilir. Fulbright Burs Programı eğitim maliyetleri, yaşam maliyetleri, ders kitapları, uçak biletleri ve sağlık sigortasını kapsar.

Chevening Bursu

İngiliz Hükümeti’nin uluslararası öğrenciler için sunduğu en bilinen burslardan birisi Chevening Bursu’dur. Her sene 130’un üzerinde ülkeden gelen ve Birleşik Krallık’ta yüksek lisans eğitimi almak isteyen 1000 öğrenciye burs vermektedir. Burs Birleşik Krallık’a ve Birleşik Krallık’tan seyahat masraflarını, okul masraflarını ve aylık cep harçlığını karşılamaktadır.

Trudeau Bursu

Trudeau Bursu Kanada’nın en prestijli burslarından biridir ve öğrenciler maksimum 3 sene boyunca yıllık $60.000’lık burs almaya hak kazanır. Finansal desteğin yanı sıra, üniversite araştırmalarıyla alakalı seyahat masraflarını ve profesyonel gelişime yardımcı tüm masrafları karşılamaktadır.

Endeavour Lisansüstü Ödülleri

Amerika, Avrupa, Karayipler, Orta Doğu, Asya ve Pasifik’ten gelen ve Avustralya’da yüksek lisans veya doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere sunulan bir burstur. Burs okul masrafları ve aylık cep harçlığının yanı sıra seyahat masraflarını, seyahat ve sağlık sigortasını içermektedir.

 

Kaynak: Hotcourses Türkiye

 

İhale Duyuruları