Perşembe, Kasım 14, 2019

Uluslararası Öğrencilerin Başvurabileceği MBA Bursları

 

Son zamanlarda popülerliği giderek artan MBA programları, kariyerine ivme kazandırmak isteyen profesyonellere ya da alan değiştirmek isteyen öğrencilere güzel fırsatlar sunuyor. Ama yurtdışında MBA yapmak çoğu öğrenci için fazla maliyetli olabilir. Çünkü bu lisansüstü programları iş bulma ve kariyer anlamında en faydalı programlar olsa da aynı zamanda en yüksek okul ücretlerine sahip olanlar. Fakat endişelenmenize gerek yok çünkü farklı ülkelerde başvurabileceğiniz birçok burs bulunmakta.

2018-2019 başvurularına geç kalmamak, giriş koşullarını öğrenmek, alabileceğiniz finansal destek imkanlarından haberdar olmak ve ücretsiz kişisel tavsiyeler almak için yurtdışı eğitim uzmanlarımızla görüşün.

 

Harvard Business School MBA Bursu

Dünyanın en iyi okullarından biri olan Harvard Business School’a kabulde akademik başarı esas alınsa da burslar ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Bir dönemde öğrencilerin %50’sine burs veren üniversite, ortalama senelik 37.000  dolar ya da toplamda 74.000 dolar burs vermektedir. Üniversiteye kabul alan tüm öğrencilerin burs başvurusunda bulunmasını HBS teşvik etmektedir.

 

INSEAD MBA Bursu

Öğrencilere Fransa ve Singapur’da eğitim olanakları sunan INSEAD, MBA programı ve öğrencilerine yarattığı okul sonrası kariyer fırsatlarıyla uluslararası öğrencilerin bir numaralı tercihlerinden biridir. Öğrencilere 50 farklı burs imkanı sunan üniversitenin bursları iki kategoride toplanmıştır. İhtiyaç temelli burslar sadece finansal durumu iyi olmayan öğrencilerin başvurabileceği burslardır. İhtiyaç temelli olmayan burslar ise uyruk, cinsiyet, profesyonel geçmiş, akademik başarı, liderlik yetenekleri gibi farklı alanlarda uygun olan adayların başvurabileceği burslardır.

 

Nestle Kadın Öğrenci MBA Bursları

Nestle, gelişmekte olan ülkelerden başvuran kadın öğrenciler öncelikli olmak üzere, İsviçre’de IMD’de MBA eğitimi almak isteyen öğrencilere burs imkanları sunmaktadır. Adayların 30 Eylül’e kadar başvuru formunu doldurmaları ve 750 kelimelik bir yazı yazmaları gerekmektedir. Burs tutarı 25.000 İsviçre Frangıdır.

 

Kaynak: Hotcourses Türkiye

 

İhale Duyuruları