Cuma, Ağustos 12, 2022

Uygulamalarla Yabancı Dil Öğrenmek Artık Çok Kolay

Yeni bir dil öğrenmek ister misiniz? Koronavirüs ile birlikte karantina, sosyal mesafe, seyahat kısıtlamaları, online eğitim derken evde daha çok zaman geçirmeye ve dolayısıyla bu zamanı zenginleştirmek için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Peki, bu zamanı değerlendirmek için yabancı dil öğrenmeye ne dersiniz?

Teknoloji ve internet sayesinde hepimizin kolayca sahip olabildiği mobil uygulamalar, bugün yeni bir dil öğrenmek ya da bildiği dili geliştirmek isteyenlere mükemmel fırsatlar sunuyor. Sizin için seçtiğimiz en iyi dil öğrenme uygulamaları sayesinde kelime dağarcığı oluşturma, doğru dilbilgisi geliştirme ve akıcılık kazanma gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yurt dışında bir üniversiteye başvurmak mı istiyorsunuz? Giriş koşulları ve ihtiyacın olan belgeler konusunda uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışmak ister misiniz? Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

  1. Memrise

Memrise, kesinlikle en faydalı uygulamalar arasında ilk sırada yer alır. Hayal edebileceğiniz hemen hemen her dilde kurs imkanı sunan mobil uygulama, eğlenceli kelime pratiği yapabileceğiniz harika bir alternatiftir. Bilgi kartları gibi basit videolar kullanarak size, dersi hatırlamanıza yardımcı olacak ipuçları gösterirken bunu öğrendiğiniz dilde orijinal sesiyle sunar. Yeni bir dil öğrenmek ile ilgileniyorsanız; oyunlar, sohbet robotları, hareket halindeyken öğrenmek için çevrim dışı bir mod gibi çok sayıda özellikte uygulamada mevcuttur.

Uygulamayı indirme seçenekleri: IOS ve Android için mevcut. (Memrise Pro ücretlidir)

  1. Rosetta Stone

25 yıldır dil öğretiminde lider platformlardan biri olan Rosetta Stone, mobil uygulaması ile de yabancı dil meraklılarına eşsiz bir alternatif sunuyor. Üstelik aralarında Vietnamca, Arapça, Rusça gibi 24 dil arasından seçim yapabiliyorsunuz. Mobil uygulama özellikleri arasında, hedef dilinizde temel selamlama ve kelime öbeklerinin bir özeti olan Phrasebook ile telafuzunuzu mükemmelleştirebileceğiniz TruAccent konuşma tanıma programı yer alır.

Uygulamayı indirme seçenekleri: IOS ve Android için mevcut (Abonelik temelli uygulamadır ve ücretsiz temel derslerden sonra ücretli plana geçmeniz gerekir)

  1. Busuu

Busuu, en iyi mobil uygulamalar arasında size çok çeşitli öğrenme etkinlikleri sunan çok yönlü bir platformdur. Öğrenmek istediğiniz yabancı dile doğru seviyeden başlamak için bir test ile uygulamayı kullanabilirsiniz. Busuu, dünya çapında 80 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir ve 12 yabancı dili, anadili İngilizce olan kişilerden alıştırma incelemeleri ve aksan eğitimi alarak eksiksiz bir deneyim yaşarsınız.

Uygulamayı indirme seçenekleri: IOS ve Android için mevcut (Busuu ücretsiz, ancak kurs materyallerine erişim ücretlidir)

  1. Duolingo

Duolingo, kendi hızınızda doğal olarak ilerlemenizi sağlayan harika bir mobil uygulamadır. Basit ifadelerle başlayarak yavaş yavaş daha karmaşık cümlelere geçebileceğiniz mobil app, farkına bile varmadan size eğlenceli etkinliklerle temel bilgileri anlayabilmenizi sağlar.

Uygulamayı indirme seçenekleri: IOS ve Android için mevcut (Ücretsiz)

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

  1. Beelinguapp

Beelinguapp, aralarında Korece, İtalyanca, Hintçe gibi 13 farklı dili sesli kitaplarla öğrenme imkanı sunuyor. En sevdiğiniz hikayeyi, öğrenmek istediğiniz dilde hem okuyup dinleyerek hem de altta kendi dilinizde çevirisini takip ederek geliştirebilirsiniz. Masallardan klasiklere ve çok sayıda romana kadar Beelinguapp, yabancı dil öğrenmek ve pratiklik kazanmak isteyenler için faydalı mobil uygulamalar arasında karşımıza çıkıyor.

Uygulamayı indirme seçenekleri: IOS ve Android için mevcut (Ücretsiz)

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 974 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER