Çarşamba, Aralık 8, 2021

Vegan Çocuk Öykü Yarışmasına Başvurular Başladı

İmgenin Çocukları Yayınevi tarafından, vegan çocuk öyküleri yazmaya teşvik amaçlı, çocuk öykülerinde hayvanların yaşam haklarına değinerek çocuklarda hayvan hakları bilinci oluşturmak adına bir öykü yarışması düzenleniyor.

Vegan çocuk kitap serisi hazırlamak adına düzenlenen bu yarışmada, gönderilecek öykü dosyaları, edebi nitelikleri ve veganlık bilincine dair olmaları bakımından iki yönde değerlendirmeye tabi tutulacak. On kitaplık bir Çocuk Vegan Serisi hazırlamak hedeflenmiş olsa da; gelen dosyaların niteliklerine bağlı olarak seride yer alacak kitapların sayısının değişebileceği bildiriliyor. Gönderilecek dosyalar için herhangi bir sayfa sayısı sınırlaması da yok.

Seçici kurulun onayladığı tüm dosyalar İmgenin Çocukları Yayınevi ekibi tarafından çizimleri yapılmak üzere görselleştirilerek kitaplaştırılacak.

Yarışmada ödül olarak, eserleri kabul edilen yazarlara çeşitli enstrümanlar verileceği belirtiliyor. Ödül kazanan eserler İmgenin Çocukları Yayınevi tarafından kitaplaştırılacak. Yarışma koşulları ve eserlerin yayın hakkı ile ilgili tüm sorularınız için İmgenin Çocukları Yayınevi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yarışmaya göndermek istediğiniz öykü dosyalarınızı, iletişim bilgileriniz ile birlikte vegancocukoyku@gmail.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

Son katılım tarihi: 15.12.2021
Sonuçların açıklanma tarihi: 15.02.2022

Seçici kurul:
Pınar KELEŞ
Nazım Hikmet ARPAG
Elida ZERRİ
Arif ÇİMEN
Funda Gül ÖZDEM

Kaynak

(Visited 253 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here