Cuma, Eylül 17, 2021

Yeni Zelanda’da Okumak İçin 5 Bölüm

Yeni Zelanda, göçmenleri kabul etmeye uzun süredir devam eden birkaç ülkeden biridir. İstikrarlı ekonomisi, nefes kesen doğa manzaraları ve güçlü eğitim sistemi ile Amerika ve Avrupa’dan giderek daha fazla öğrenci çeken ülke, popüler bir eğitim destinasyonu haline geldi. Bunun en önemli nedenleri arasında ise öğrenim ücretleri ve konaklama açısından oldukça ekonomik olmasını sayabiliriz.

İngiltere eğitim sistemine sahip ülke, dünya çapında tanınırlılığa sahip üniversiteleri, öğrencilere okurken yarı zamanlı çalışma imkanları ve mühendislik, finans gibi alanlarda istihdam fırsatları ile göz doldurur. Peki, ülkede okuyan her öğrenciye sunacak imkanları olan Yeni Zelanda’da okumak için hangi bölümü tercih etmeli?

  1. MÜHENDİSLİK

Yeni Zelanda üniversiteleri mühendislik programları, tüm dünyadan öğrencilere son teknolojinin kullanıldığı eşsiz olanaklar sağlar. Yüksek teknoloji altyapısı ile dikkat çeken bilgisayar, yazılım, genetik, makine gibi mühendislik dalları çok sayıda araştırma fırsatı sunarken, bir yandan da öğrencileri endüstriye hazırlamak için staj fırsatları sunar.

Yeni Zelanda’da eğitim almak konusunda hala kararsız mısınız? Eğitim uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir,  üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

  1. TURİZM

Son yıllarda adını özellikle Yüzükleri Efendisi ve Hobbit filmlerinin çekildiği ülke olarak duyduğumuz Yeni Zelanda, doğal güzellikleriyle oldukça popüler bir turizm merkezi olarak tüm dünyadan ziyaretçileri kendine çekiyor. Hızla büyüyen turizm sektörü, özellikle ulaşım, konaklama, yiyecek-içecek ve eğlence gibi çeşitli konularda çok sayıda kariyer seçeneği sunarken Yeni Zelanda, yılın her zamanı okurken çalışmak isteyen öğrenciler için de fırsatlarla doludur. Bu alanda özellikle Otago Üniversitesi ve Victoria Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans derecelerinde program çeşitliliği ile göz doldurur.

  1. İNŞAAT

Yeni Zelanda’daki geniş arazilerin yüksek miktarları, haliyle ülkede inşaat endüstrisinin büyümesine neden olmuştur. Bu alanda, özellikle mimarlar, mühendisler, teknisyenler ve yetenekli profesyonellere büyük talep var. Eğer Yeni Zelanda’da yaşam gibi bir düşünceniz varsa ve ülkede bu sektörde kariyer yapmak ilginizi çekiyorsa inşaat yönetimi, yapı bilimi, inşaat teknolojisi gibi alanlarda Auckland ve Canterbury üniversiteleri doğru seçenekler olabilir.

  1. İŞLETME

İşletme, Yeni Zelanda’daki en popüler bölümlerden biridir. Fırsatlarla dolu bu sektör, öğrencilere finans, muhasebe, pazarlama gibi alanlarda parlak bir kariyer sunar. Eğer kendinizi geliştirmek ve üst düzey konumlara gelmek isterseniz, size MBA eğitimi almayı önerebiliriz. Yeni Zelanda’da işletme yüksek lisans derecesi, öğrencileri eleştirel düşünmeye, analiz etmeye ve yaratıcı çözümler üretmeye odaklı bir yapıya sahiptir. Böylelikle öğrenciler, iş dünyasında kullanacakları pratik becerileri daha okurken kazanabilecekler. Yeni Zelanda’da işletme alanında eğitim almak için seçebileceğiniz en iyi üniversiteler şunlardır;

  • Massey Üniversitesi
  • Auckland Teknoloji Üniversitesi

Yeni Zelanda’da kendinize en uygun üniversiteyi bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz broşürlerimizi indirerek, bölümler ve giriş koşulları hakkında bilgi edinmek ister misiniz?

  1. HUKUK

Göçmenlere en çok sosyal hak sağlayan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkan Yeni Zelanda, kişisel özgürlükler ve haklar konusunda dünya lideri ilk 5 ülke arasında kendine yer buluyor. Ülkede, hukuk alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça esnek ve uluslararası tanınırlılığa sahip üniversiteler sizi bekliyor. Ayrıca Auckland ve Otago gibi üniversitelerin hukuk programları, zengin staj ve iş olanakları sunuyor.

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 290 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)