Cuma, Nisan 26, 2019

Yeşil Düşünce Derneği Gönüllülerini Arıyor

Yeşil politikaları yaygınlaştırmak, birlikte öğrenmek, birbirimizden öğrenmek ve gülümseyen bir bugün için gönüllülerimizi arıyoruz…

Yeşil ilkeler etrafında, doğanın bir parçası olduğumuzu hiç unutmadan, şiddetsiz, ayrımcı olmayan, dayanışmaya açık bir gönüllü çalışması yürütmeyi arzuluyoruz. Yapacağımız çalışmaları yatay ve şeffaf yürüteceğiz, aramızda bir hiyerarşi kurmayacağız. Erişilebilir olacağız. İmkânlarımız ölçüsünde yapılan çalışmalara destek olacağız.

İlk buluşmamızı 11 Mayıs Cumartesi günü yapacağız. Başvuru yaparken takviminize eklemeyi unutmayın, ilk buluşma çok önemli. Formda vereceğiniz yaş, cinsiyet dağılımı, gönüllü olma motivasyonu, derneği tanımak gibi kriterleri önemseyeceğiz ve bu kriterleri gözeterek gönüllü ekibimizi oluşturacağız. 

İşlerimizi yürüttüğümüz ve yüz yüze çalışabileceğimiz mekân İstanbul’da olduğundan başvuru yapanların İstanbul’da ikamet ediyor olması tercihimiz.

Son Başvuru Tarihi 26 Nisan Cuma saat 17.00

Neden Yeşil Düşünce Gönüllüsü Arıyoruz?

Yaptığımız etkinliklerde sıkça yeşil politikaya katkı sunmak isteyen insanlarla tanışıyoruz. Biz de üretim süreçlerini paylaşmak, birlikte iş yapmak, politika üretmek gibi konularda insan halkasını genişletmekten yanayız. Bu nedenle yaptığımız çalışmaların zenginleşmesi, derinleşmesi ve genişlemesi için yeni insanlarla buluşmak, katkı vermek isteyenleri dahil etmek, biriktirdiğimiz deneyimleri ve bilgiyi paylaşmak için gönüllü bir ekip oluşturmak istiyoruz. 

Neler Yapacağız?

Yeşil politika alanlarında yapacağımız kapasite geliştirme eğitimleri ile çalışma alanlarımıza dair güncel ve teorik bilgiler edineceğiz.

Hem Türkiye’de hem Avrupa’da zengin ağlarımız ve ilişkilerimiz var. Bu ağlarla yürüttüğümüz çalışmalarla bu alanda sosyalleşme, örgütlenme ve alan çalışmaları yapma deneyimlerine erişeceğiz.

Temel çalışma alanlarımız olan İklim Değişikliği ve Yenilenebilir Enerji, Yeşil Ekonomi, Gıda Politikaları ve İletişim alanında dört çalışma grubumuz var. Bu grupların devamlılığı bizim için çok önemli. Grup çalışmalarıyla hem kendimizi hem derneği bilgilendirecek/güçlendirecek araştırmalar ve etkinliklerle düzenli bir tempoya gireceğiz.

Video ve fotoğraf çekecek, kurgu yapacak, not tutacak, etkinlik raporlayacak, temizliğe yardım edecek, mekanı kullanacak/kurgulayacak, evrak takibi yapacak, muhasebe işlerine kafa patlatacak becerilere ihtiyacımız var. Tüm bu konular ve daha fazlası için karşılıklı becerilerimizi harmanlayıp kolektif iş yapma ve birlikte öğrenme sürecini işleteceğiz.

Neler Yaptık?

Geçtiğimiz yıl 22 gönüllü ile başladığımız bir yıllık süreçte gönüllülerimizle birlikte 30’un üzerinde iş yaptık. Dört çalışma grubu kurduk, politika oluşturduk, rapor çıkarttık, uluslararası ağlarımızla tanıştık, birlikte öğrendik, bolca muhabbet ettik, sıkça eğlendik. 

Önümüzdeki bir yılda da çağrımıza kulak veren sizlerle tanışmak ve yol yürümek niyetindeyiz. Başvurularınızı heyecanla bekliyoruz.

#dünyayıdüşün #yeşildüşün

Kaynak

İhale Duyuruları