Çarşamba, Şubat 8, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı Bildiri Özetlerinizi Bekliyor

Yeşil Düşünce Derneği ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği ortaklığında devam eden Yeşil Ekonomi programı kapsamında gerçekleştirilecek Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı için bildiri çağrısı yapıldı.

Yeşil ekonomi çatı kavramı içerisinde değerlendirebilecek alanlarda çalışmalar yürüten yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırmalarının görünürlüğünün artması, akademi dışında da etki alanının artması için Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı, 2022 yılı Aralık ayının ilk haftasında düzenlenecek.

Yeşil Ekonomi ile ilgili yüksek lisans ya da doktora çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bildiri özetlerinizi 30 Eylül 23.59 tarihine kadar ozge.doruk@yesildusunce.org adresine “Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı Bildiri Özeti” konu başlığı altında iletebilirsiniz.

Konferansta yeşil bir perspektif ile aşağıdaki konu ya da konulardan bazılarını veri temelli analiz eden, yeni bir toplumsal mutabakat, dönüşüm arayışı açısından çözüm önerilerine değinen, somut araçlar ve politikaları tanımlayan içeriklerdeki çalışmaların sunulması beklenmektedir.

  • Türkiye’de Yeşil Dönüşüm
  • Türkiye’nin AB Yeşil Mutabakatına Uyumu
  • Dünyada ve Türkiye’de Adil Dönüşüm Deneyimleri ve Başarılı Örneklerin İncelenmesi
  • Ekonomi, Sağlık, Toplum Temelli Krizlerin Yeşil Dönüşüme Etkisi

Başvuruculardan beklenen nitelikler:

  • Ekonomi, yeşil ekonomi çalışmaları konusunda akademik bir arka plana sahip olmak,
  • Yeşil politika alanına dair ilgi ve deneyim sahibi olmak
  • Yüksek lisansını tamamlamış veya devam ediyor olmak

Bildiri özet metni; Türkçe ve İngilizce olmak üzere en az 200 en fazla 350 sözcükten oluşmalı; bildiri başlığını, yazar/lara ilişkin bilgileri, bildirinin konusunu, amacını, yöntemini ulaşılan/ulaşılması beklenen temel bulguları ve sonuçları kapsamalıdır. Özet metin dışında ayrıca en az 3, en fazla 6 anahtar kelime de bildirilmelidir. Times New Roman yazı karakteri, 11 punto ile tek satır aralığıyla yazılmalıdır.

Bildiri özetinin gönderileceği son tarih: 30 Eylül 2022

Seçici kurul değerlendirme sonuçlarının açıklanması: 22 Ekim  2022
Konferans sunumu: Aralık ayının ilk haftası (tarihler daha sonra açıklanacaktır.)

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

(Visited 383 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz