Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Yurt Dışı Eğitim İçin Dünyanın En İyi Ülkesi Hangisi?

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için dünya çapında yüksek kaliteli eğitim veren çok sayıda üniversite vardır. Zengin kültürleri keşfetme, ikinci bir yabancı dil öğrenme, mükemmel kariyer olanakları elde etme fırsatı bulacağınız bu macera dolu eğitim serüveni sayesinde eşsiz bir deneyim sizi bekliyor olacaktır. Peki, yurt dışında okumak için hangi ülkeyi seçmelisiniz? Eğitim imkanlarından en iyi üniversitelere kadar çok sayıda konuyu irdelediğimiz yazımıza hemen göz atın!

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversitelere giriş koşulları ve ihtiyacın olan belgeler konusunda uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışmak ister misiniz? Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

BİRLEŞİK KRALLIK

Londra’nın hareketli ve sofistike yaşam tarzından Edinburgh’un orta çağ sokaklarına kadar, yurt dışı eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği rotalardan biri Birleşik Krallık’tır. Aralarında İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere’nin olduğu Birleşik Krallık, sadece Oxford ve Cambridge gibi saygın ve tarihi üniversitelerden ibaret değildir. Neredeyse her şehirde, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan ilk 50 ya da 100 eğitim kurumundan birine rastlayabilirsiniz.

 

HOLLANDA

Hollanda’ya baktığımızda laleleri, kafeleri, kanal turları, Amsterdam gibi ikonik turistik şehirleri ile pek de eğitim hedeflerinizi karşılamıyor gibi görünebilir. Ancak Hollanda, bugün Avrupa’nın lisans ve lisansüstü derecelerde en fazla İngilizce program çeşitliliği sunan ülkesidir, üstelik eğitim ücretleri oldukça makuldur. Bu nedenle tüm dünyadan öğrenciler için oldukça popüler bir ülkedir. Size tavsiyemiz, Amsterdam gibi ziyaretçi akınına sahip bir şehirde eğitim alacaksanız, konaklama için aylar öncesinden araştırma yapsanız iyi olur.

 

AMERİKA

Yurt dışı eğitim ve yaşam denildiğinde ilk aklımıza gelen ülke, Amerika oluyor. Mükemmel üniversiteleri, büyüleyici yaşam tarzı ve göz alıcı şehirleriyle filmlerden aşina olduğumuz Amerika’da öğrenim ve yaşam maliyetleri bir miktar yüksektir. Neyse ki, Fulbright gibi hükümetin ve üniversitelerin sunduğu çok sayıda burs mevcuttur. Ancak burslar için liderlik gibi becerilerinizin ve akademik başarılarınızın rolü yüksek olacaktır.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

ALMANYA

Avrupa’nın en iyi yurt dışı eğitim destinasyonu olan Almanya, özellikle Berlin, Münih, Frankfurt gibi istihdam imkanı yüksek ve uluslararası tanınırlılığa sahip üniversiteleri ile dikkat çeken şehirleri ile popülerdir. Ülkenin en cazip tarafı ise AB üyesi olmayan ülkelerden bile gelseniz, Almanya’nın size devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim sunmasıdır. Avrupa’nın en yüksek iş imkanlarına sahip ülkesi, kariyer hedeflerinize ulaşmak için mükemmel bir konumdadır.

 

KANADA

Her yıl binlerce göçmen ve öğrenciyi ağırlayan Kanada, şüphesiz son yıllarda öğrencilere sunduğu program çeşitliliği, burslu okuma fırsatları ve mezuniyetten sonra çalışma koşulları ile en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Bunda, aralarında Montreal ve Toronto’nun da olduğu en iyi öğrenci şehirlerinin de payı vardır. Kanada’da eğitim almak isterseniz, Toronto Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi, dünya sıralamalarında ilk 50’deki yerleri ile oldukça caziptir. Aynı zamanda başvuru ücretlerine bakıldığında İngiltere’den de daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 692 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)