Cuma, Eylül 17, 2021

Yurt Dışı Eğitim İçin Pathway Programları Neden Önemli?

Yurt dışında eğitim görmek istiyor, ancak İngilizce dil bilginizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? O halde lisans ve yüksek lisans öncesi bir pathway programına başvurarak ihtiyaç duyacağınız bilgi, beceri ve niteliklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu programlar, öğrencileri sanat, beşeri bilimler, işletme, mühendislik, hukuk ve sosyal bilimler gibi çok çeşitli konularda olabilir.

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Pathway nedir?

Pathway programları, yeterli ön akademik bilgi ve dil becerilerine sahip olmayan öğrencilerin lisans ve lisansüstü eğitime girmelerini sağlayacak hazırlık eğitimleridir. Farklı seviyeler ve farklı hedeflere sahip öğrenciler için tasarlanmış geçiş programları varken genel olarak konsept aynıdır: sizi üniversiteye giriş için yeterliliğe ulaştırmak ve eğitime hazırlamak.

 

Pathway programı ile geliştirebileceğiniz beceriler nelerdir?

Yurt dışı eğitime geçişte başvurabileceğiniz, akademik ve seçtiğiniz konuya özel becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış pathway programları, ayrıca eğitiminiz için ihtiyacınız olan İngilizce dil gereksinimlerinizi de karşılayacak modülleri içerir. Böylelikle akademik yazımdan konuşmaya kadar temel dil becerilerini öğrenme imkanınız da olur. Genel olarak bir pathway programı, size aşağıdaki becerilerden bazılarını geliştirme fırsatı sunar;

  • İletişim
  • Analitik düşünme
  • Proje yönetimi
  • İşbirliği
  • Organizasyon

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Peki, pathway programlarının kültürel adaptasyonu kolaylaştırdığını biliyor muydunuz?

Pathway programları sayesinde gittiğiniz ülkedeki kültüre ve çevreye daha kolay uyum sağlar, yeni arkadaşlıklar kurmada daha çok zamanınız olur. Üniversite konaklaması, kampüs, derslikler ve daha birçok konuda deneyim kazanarak pathway sonrası eğitiminizde size faydası olacak çok sayıda beceriye sahip olursunuz. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından sizin gibi gelen öğrencilerle farklı kültürlere maruz kalmanın eşsiz bir fırsat olacağını da unutmayın!

 

Doğru pathway programı nasıl seçilir?

Navitas, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası öğrenci geçiş programlarında hizmet veren tanınmış bir pathway sağlayıcıdır. Bugün Navitas ile aralarında Birleşik Krallık, Almanya, Kuzey Amerika, Avustralasya’nın da olduğu dünya genelindeki 32 ortak üniversitede derecelere geçiş yolları sunmaktadır. Navitas ile okuyabileceğiniz bazı kurumlar arasında London Brunel International College,  La Trobe College Australia ve  Ryerson International College yer almaktadır.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Pathway programına sahip en iyi ülkeler hangileri?

  • Kanada, uluslararası öğrencileri ülkedeki ana eğitim programlarına hazırlamak için pathway programları sunmaktadır. Bunlara hazırlık programları da denir ve 4 ile 12 ay arasında sürer.
  • İngiltere, pathway programları ile ülkede okumak isteyen ancak diploma programlarının gerekliliklerini karşılamayan uluslararası öğrenciler için hazırlık programlarına sahiptir.
  • Avustralya, uluslararası öğrencileri yüksek öğrenime hazırlayarak okul ve üniversite arasındaki dil ve bilimsel yeterliliği sağlayan pathway programlarına sahiptir.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 623 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)