Salı, Ekim 15, 2019

Yurt Dışı Eğitimde Ülke Seçimi Tavsiyeleri

Yurt dışında öğrenim görme hayali kuran öğrenciler için artık yaşadıkları ülkelerin dışına çıkmak hiç de zor bir olgu değil! Bugün gelişen teknoloji, ülkeler arası kolay ulaşım ve internet öğrenciler için sınırsız seçenekler sunarken, dünyanın en iyi üniversitelerinde okumak istediğiniz bölümü seçerek, online olarak başvurularınızı yapabilir ve kabul edildiğiniz taktirde bir üniversiteye kayıt olabilirsiniz.

Yurt dışında okumak isteyen uluslararası öğrenciler için en zor kararlardan biri eğitim alacakları ülkeleri seçmektir. Bunu yaparken yoğun bir araştırmanın içine girerek, çoğu öğrenci eğitim danışmanlarından faydalanmaya karar verir.  Zira gideceğiniz üniversiteye karar vermek kolaydır, ancak ülkeler konusunda belli başlı kriterleri göz önünde bulundurarak, nerede yaşamak istediğinizden emin olmanız gerekir. Bugün IDP Education, hem güvenilir olması hem de 50 yıllık geçmişi ile eğitim yolculuğunuzun her aşamasında sizi destekleyecek hizmetler sunarken, 600’den fazla üniversite, dil okulu, lise ve kolejle işbirliği içindedir. Peki, uzmanlarımızla ülke seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Ayrıntılar yazımızda.

 

Yaşam koşullarına

Yurtdışı eğitim alabileceğiniz ülkelerin ekonomik refahları ve yaşam koşulları en önemli kriterler arasında olmalıdır. IDP, öğrencilere mümkün olabilecek en doğru kararı verebilmelerine yardımcı olmak için aralarında Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Amerika’nın da olduğu İngilizce konuşulan ve yüksek yaşam standartlarına sahip dünyanın en popüler eğitim destinasyonlarında okuma imkanı sunar. Gideceğiniz ülkenin kültürel çeşitliliği ve öğrenci nüfusu sizin üniversite ortamına ve ülke yaşamına daha kolay uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Kültür farklılıklarına

Bugün mimari güzellikleri ve yüzlerce yıllık tarihleri ile göz dolduran Birleşik Krallık ve İrlanda’nın yanında Amerika, Avustralya gibi ülkeler, modern üniversiteleri, araştırma imkanları ve çok kültürlü ortamları ile dikkat çekerken, gittiğiniz ülkelere adım atar atmaz yaşayacağınız kültür şokundan çabuk çıkmanız için uzmanlarımız, yurtdışı eğitim öncesi destekleri ile yanınızda olacaktır.

 

Konuşulan dile

Yurtdışı eğitim denilince ilk aklımıza gelen dil İngilizcedir. Günümüzde İngilizce siyaset, spor, bilim, medya, havacılık, diplomasi, internet gibi platformlarda ortak global dil olarak kullanılırken, uluslararası üniversiteler zengin İngilizce lisans ve lisansüstü programlara sahiptirler. IDP, IELTS sınavı ortağı olarak size en uygun ve kaliteli sınav lokasyonlarında test olmanızı ve sınava daha iyi hazırlanabilmeniz için de ücretsiz ya da uygun ücretli çalışma materyallerine de ulaşmanızı sağlarlar.

 

Konaklama seçeneklerine

Eğitimli ve deneyimli uzmanlarımız sayesinde seçtiğiniz ülkede gereksinimlerinize ve öğrenci bütçenize en uygun konaklama seçenekleri sizi bekliyor. Eğitiminiz boyunca kalacağınız yerleri seçmek için titiz davranmanız ve destek almanız önemlidir. Zira kampüste mi yaşamak, apartman dairesi mi kiralamak, aile yanında mı kalmak yoksa özel bir yurtta mı konaklamak istediğinize hızlıca karar vermeniz için IDP danışmanları ile adım adım pek çok seçeneği gözden geçirebilirsiniz. Unutmayın, konaklayacağınız yerin, eğitiminize ve sağlığınıza etkisi oldukça büyüktür ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam olması önemlidir.

 

Okurken çalışma imkanlarına

Bugün yurtdışı eğitim alabileceğiniz Avustralya, İngiltere, Kanada gibi çoğu ülke, pahalı yaşam standartları ve eğitim ücretleri ile öğrencilerin bütçelerini zorlasa da, hükümetler yabancı öğrenciler için okurken çalışma fırsatları sunarlar. Böylelikle kampüste ya da kampüs dışında hem yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz hem de gittiğiniz ülkenin kültür ve yaşamına adapte olabileceğiniz işler de haftada 20 saate kadar çalışma imkanı bulabilirsiniz.

 

Öğrenci vizesi koşullarına

IDP uzmanları, öğrencilerin vize başvuru aşamalarında destekleri ile yanlarında olurlar. Seçtiğiniz okul ya da üniversiteden olumlu geri dönüş aldıktan sonra mümkün olduğunca en erken sürede vize başvurularınızı yapmanız, ülkelere göre değişen vize gerekliliklerini yerine getirmeniz önemlidir. IDP Education, vize danışmanlığı hizmeti sayesinde öğrencilerin doğru vizeyi almalarına, gerekli koşullar ve belgeler konusunda güncel bilgilere ulaşmalarına yardımcı olur.

Yurdışı eğitim ve IELTS ile ilgili ücretsiz tavsiyeler almak için uzmanlarımızla görüşme fırsatını kaçırmayın.

Kaynak: Hotcourses Turkey

İhale Duyuruları