Pazartesi, Ekim 21, 2019

Yurt Dışında Eğitim İçin Bölüm Seçimi

Yurt dışı bölüm seçimi konusunda zorlanıyor musunuz? Yabancı bir ülkede eğitim hayatına başlamayı düşünen öğrenciler için en önemli kararlardan biri okumak istedikleri bölümü seçmektir. Çoğu öğrenci az çok eğitim almayı istedikleri konularla ilgili bilgi sahibiyken, seçim yaparken dikkat ettikleri en önemli kriterlerden biri mezuniyetten sonra kariyer imkanları olmuştur.

Bugün yurt dışı eğitim almanın öğrencilere sunduğu sayısız avantajlar arasında yer alan global bakış açısı yakalamak, farklı kültürleri tanımak, yabancı dil bilginizi geliştirmek, sosyal ve profesyonel ağ elde etmek, özgüven kazanmak, yeni yerler keşfetmek sadece özgeçmişinizde yer alacak özellikler değil geleceğinizi şekillendirecek en önemli artılar olacaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için yapmanız gerekense kendinize en uygun ve doğru bölümü seçmek olacaktır. Bu noktada kararsız kalıyorsanız, IDP Education uzmanlarımızdan kişisel tercihlerinize göre tavsiyeler alabilirsiniz. Peki, uzmanlar bölüm seçimi yaparken sizlere nasıl yardımcı olur?

Yurtdışı eğitim danışmanlarıyla hemen görüşmek için formu doldurun.

 

İlgi alanlarınıza uygun

Yurt dışında okumak istediğiniz bölümü seçerken ilk olarak düşünmeniz gereken kesinlikle hoşlandığınız, ilgili olduğunuz bir konuya yönelmek olmalıdır. En az 4 yıl eğitim göreceğiniz bu alanın üniversitenin ilk yılında sizi hayattan soğutmasını ve okulu bırakmayı bile düşündürmesini istemezsiniz. Üstelik yabancı bir ülkede olmak ve bunun için yapılan masrafları da işin içine kattığınızda geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olabilirsiniz. Bu aşamada bölüm seçimi yaparken araştırma yapmanın ve bu işi bilen uzmanlardan yardım almanın önemi oldukça fazladır. Böylelikle en ilgili olduğunuz, kendinize en uygun bölümler, içerikleri, kampüs ve ülke seçenekleri hakkında size yardımcı olurlar.

 

  • İngiltere – İngiliz Dili, Ekonomi
  • Avustralya – Yapay Zeka, İnşaat ve Mimarlık
  • İrlanda – Finans, Tarih
  • Kanada – Bilgisayar Bilimi, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri
  • Yeni Zelanda – Çevre Bilimleri, Psikoloji

 

Başarılı olduğunuz

Her öğrenci sevdiği ve ilgi duyduğu konularda eğitim almak ister, ancak bazı öğrenciler vardır ki, bir konu üzerinde doğuştan gelen yeteneklere ve başarılara sahiptirler. Ülkemizde, geçmişten beri bunu matematikle ilişkilendirmek çok yaygındır. Ancak günümüzde gelişen teknoloji, beraberinde özellikle yaratıcılık ve yeni fikirlerin ön planda olduğu bilgisayar, moda, sinema, sağlık, medya gibi birçok sektörde çalışabileceğiniz pek çok bölüm ortaya çıkarmıştır. Uzmanlarımız sizin için aralarından en uygun konu ve üniversite seçimini yaparken karar vermenizi kolaylaştıracak kısa bir liste hazırlamanız, bölümlerle ilgili bilgi edinebileceğiniz kitapları incelemeniz için yardımcı olacaktır.

  • Mühendislik ve Teknoloji: University of Oxford, University of Toronto, Monash University, Trinity College Dublin
  • İşletme ve Yönetim: London Business School, University of British Columbia, University of Melbourne
  • Moda Tasarımı: University of Southampton, Southern Institute of Technology, Dublin Institute of Technology

 

İş imkanı yüksek

ğitimin öğrencilere kazandıracağı en önemli artı, uluslararası kariyer imkanları ve yüksek kazançlar olacaktır. Bugün İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde yer alan prestijli üniversiteler, öğrencilerine stajlar ve işe yerleştirmeler açısından kariyer odaklı eğitim alma fırsatlarıyla göz doldururlar. Bu nedenle seçeceğiniz bölümle beraber doğru üniversiteyi bulmak da çok önemlidir. Uzmanlarınız bu aşamada en iyi bölümü seçmenize yardımcı olurken, üniversite başvurunuzla ilgili aşamaları da koordine eder.

 

Bütçenize En Uygun

Yabancı bir ülkede seçtiğiniz bölümle ilgili bütçenize en uygun üniversiteyi bulma konusunda endişe yaşıyorsanız, uzmanlarınızdan destek alabilirsiniz. Dünya genelinde 600’den fazla üniversite, okul ve kolejle bağlantısı olan IDP Education, yurt dışında eğitim ve yaşam masrafları hakkında bilgi almanıza da yardımcı olacaktır.

Kaynak: Hotcourses Turkey

İhale Duyuruları