Salı, Ağustos 3, 2021

Yurt Dışında Online Staj Bulabileceğiniz 7 Web Sitesi

Öğrenciler için stajlar eğitimlerinin en önemli parçalarındandır. Gerçek iş deneyimi kazanmak, eğitim aldığınız konuda pratik yapmak, farklı sektörler hakkında bilgi sahibi olmak, iletişim becerilerinizi ve profesyonel ağınızı geliştirmek istiyorsanız staj yapmak iyi bir fikir olabilir.

Peki, koronavirüs döneminde stajlar nasıl olacak? Tüm dünyada eğitime ara verilmesiyle birlikte online platformlar bir anda hayatımıza girerken, staj sezonunun yaklaşması öğrenciler için bir belirsizliğe neden oldu. Ancak size iyi haberlerimiz var! Zira çoğu şirket, dijitalleşmeye doğru giderken öğrenciler için online staj imkanları sunmaya başladı. Üstelik, yurt dışında. Göz alıcı bir özgeçmiş, harika bir iş deneyimi ve uluslararası bir ağ sizi bekliyor. Online staj bulabileceğiniz en iyi 7 web sitesi rehberimizde.

Yurt dışında başvurabileceğiniz okullar, bölümler, giriş koşulları ve fırsatlardan haberdar olmak için üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirin.

 

1- internships.com

2010 yılında kurulan Internships, yurt dışı staj arayanlar için işverenleri ve eğitim kurumlarını aynı platformda bir araya getiren dünyanın en büyük öğrenci odaklı sitelerinden biridir. Son zamanlarda online staj imkanı sunan site, eğitim aldığınız konularda kategorilere ve lokasyona göre arama imkanı sunar.

2- InternQueen

Özellikle tasarım, medya, pazarlama, finans gibi alanlarda online staj imkanları bulabileceğiniz site, Amerika’da etkindir. Covid-19 salgını sırasında size özgeçmiş, motivasyon mektubu gibi farklı konularda da bilgiler sunan site, gelecekteki kariyeriniz için iyi bir başlangıç olabilir.

3- College Recruiter

Staj ilanları bulmanıza yardımcı olacak en iyi sitelerden biri olan College Recruiter, her öğrenci ve yeni mezunun iyi bir staj, part-time ya da tam zamanlı bir iş bulması için oluşturulmuştur. Aralarında muhasebe, pazarlama, bilgisayar bilimi, ekonomi gibi çok sayıda alanda staj fırsatları sunan site, son güncellemeleri alabileceğiniz blog sayfasıyla da size yardımcı olacaktır.

4- Virtual Interns

Site, tüm dünyadan öğrencilere seçtikleri konu ve kariyer alanında uzaktan staj imkanları sunuyor. Danışmanlık faaliyetlerine de sahip Virtual Interns, başvuru ücreti alıyor, ancak bunu yaparken öğrencilere geri dönüşümleri olan garantili stajlar sunuyor. İşbirliği içinde oldukları şirketler arasında BBC, Management Today, The Telegraph gibi hepimizin aşina olduğu isimler yer almaktadır.

5- internmatch.com

2009 yılında kurulan site, aralarında Facebook, Nasdaq, L’Oreal, Unilever gibi 30 bin şirketten staj ve mezuniyetten sonra iş fırsatları sağlayan uzmanlaşmış bir platformdur. Amerika’da etkin olan sitede sosyal medya, moda, psikoloji, mühendislik gibi çok sayıda farklı alandan birini seçebilirsiniz.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve İrlanda’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi yurtdışı eğitim danışmanlarımıza sormak için form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

6- Idealist

1995 yılından bu yana hizmet veren Idealist, hem staj hem de iş aramak için harika bir sitedir. Sitede 2.000’den fazla staj ilanı mevcuttur. Aynı zamanda öğrenciler için gönüllülük ve iş fırsatları da sunan güvenilir bir adrestir.

7- Glassdoor

Sadece stajlar için değil, mezunlara yönelik işler de sunan site, 2007 yılından bu yana hizmet veriyor. Glassdoor, staj listelerini şirket web siteleri ve doğrudan işverenlerden oluşan çeşitli kaynaklardan alabileceğiniz, en doğru platformlardan biridir.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 10.679 times, 42 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)