Pazar, Temmuz 14, 2024

Avrupa Yatırım Bankası Staj Çağrısı

Avrupa Yatırım Bankası (AYB), Avrupa Birliği’nin finansman kuruluşudur. Görevi, Üye Ülkelerin entegrasyonuna, dengeli kalkınmasına ve ekonomik ve sosyal uyumuna katkıda bulunmaktır.

STAJ
AYB’nin departmanları, başta finans, denetim, ekonomi, mühendislik ve genel sekreterlik alanlarında olmak üzere, tanımlanmış bir stajyerlik programını takiben bir ila beş aylık bir stajyerlik yürütmek için geçici olarak iyi niteliklere sahip kursiyerler alır.

Banka’da staj sayısı oldukça sınırlı olup, bölümlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmakta olup, bu stajlar eğitim sürelerini de belirlemektedir.

Ev sahibi departmanlar tarafından atanan eğitim danışmanları, kursiyerlere çalışma programlarında rehberlik edecek ve eğitimlerini denetlemekten sorumlu olacaktır.

Uygunluk kriterleri
Kursiyerler, üyelik müzakereleri başlamış olan Üye Devletlerin ve Aday Ülkelerin (şu anda: Türkiye, Sırbistan ve Karadağ) vatandaşlarından seçilecektir.

Başvuru sahipleri, Banka’nın dahili çalışma dillerinden biri olan Fransızca/İngilizce’ye tam olarak hakim olmalıdır. Avrupa bütünleşmesi veya Avrupa Birliği’nin finansman kuruluşu olarak AYB’nin faaliyetleriyle ilgili bir alanda bir kursu bitirmiş veya başlatmış olan adaylara öncelik verilecektir. Stajyerlere ödenek verilebilir.

Miktarı İnsan Kaynakları Direktörü belirleyecektir. Engelli başvuru sahipleri ek ödenek alabilirler.

Son başvuru: 20 Haziran 2023

Şartnameler ve başvuru formları için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz