Hakkımızda

Türkiye’nin en büyük Avrupa Birliği iletişim ağı olan AB-ilan.com, Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki işbirliği ve iletişime katkıda bulunmayı amaçlayan bir internet platformudur.

Sitede yer alan ilan ve duyurular yoluyla karşılıklı bilgi akışını en hızlı, doğru ve kapsamlı bir şekilde tek bir sayfada bir araya getirmektedir.

AB ile ilgili yeni iş ilanları, hibe, fon ve proje fırsatları, STK’ların çalışmalar, Kobiler için fırsatlar, işbirliği teklifleri, etkinlik duyuruları, seminerler, danışmanlık firmaları, gençler ve yetişkinler için eğitim imkanları, burslar, gençlik programları, kampanyalar, akademik çalışmalar, Avrupa’ya seyahat ve vize bilgileri, göçmenlik başta olmak üzere Türkiye’nin üyelik sürecini ilgilendiren en güncel haberler sayfada yer almaktadır.

Aylık ortalama 400.000 kullanıcı tarafından ziyaret edilen ab-ilan.com, Türkiye’deki tüm AB aktörlerinin buluşma noktası ve referans bir sitedir.

Okur kitlemiz kimlerdir?

  • Üniversite öğrencileri, AB’nin gençlik programlarına katılmak isteyen gençler;
  • KOBİ’ler, iş çevreleri, ticaret ve sanayi odaları;
  • AB’den hibe almak isteyen STK’lar, resmi kurumlar, belediyeler, üniversiteler;
  • Türkiye’deki büyükelçilikler, uluslararası kuruluşlar;
  • AB projelerinde çalışan/çalışmak isteyen kısa ve uzun dönemli uzmanlar;
  • AB konularında çalışan akademisyenler, düşünce kuruluşları,
  • Türkiye’de resmi kurumlarda, belediyelerde çalışan AB uzmanları,
  • AB Danışmanlık şirketleri.

Vizyonumuz

Avrupa Birliği konularını merak eden ve bu alanda çalışan tüm kesimlerin bilgi ihtiyacını karşılayan, Türkiye’nin öncü, sivil internet platformu olmak.

 Misyonumuz

AB-ilan.com Türkiye’nin AB üyelik sürecine, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında daha yakın işbirliği ve anlayışa katkıda bulunmayı amaçlayan bir internet platformudur.

 

AB-ilan.com, Türkiye’nin demokratikleşme süreci ve kalkınmasına katkıda bulunan sivil toplum örgütlerini ve projeleri destekler.

Sitemiz, Türkiye’nin AB sürecine ilgi duyan ve aktif katkıda bulunan profesyonel; uzman, akademisyen, siyasetçi, medya mensubu ve öğrencilere destek olur.

AB-ilan.com, AB sürecinde hibe, burs, eğitim ve iş fırsatları konusunda doğru bilgilendirmenin en geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlamak için çaba gösterir.