Cumartesi, Temmuz 13, 2024

2023 Birleşik Krallık Mezun Ödülleri’nde Türkiye’yi Temsil Eden Tek Finalist

Birleşik Krallık’ın uluslararası eğitim ve kültür birimi British Council tarafından bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen Study UK Mezun Ödülleri’nde, uzun bir aradan sonra bir Türk finalist yer aldı. Sosyal Eylem, Bilim ve Sürdürülebilirlik, Kültür ve Yaratıcılık, İş ve İnovasyon olmak üzere dört temel kategoride alanında öncü binlerce mezun arasından Burak Yazar, Sosyal Eylem kategorisindeki 7 global finalistten biri seçildi. Her bir kategorinin kazananlarının ağustos ayında ilan edileceği prestijli ödüllerin sahipleri, eylül ayında Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek ve üst düzey katılımın olacağı bir törene davet edilecek.

Burak Yazar, lisans eğitimini ODTÜ İktisat Bölümü’nde tamamladıktan sonra Avrupa Birliği’nin Jean Monnet Bursu ile Uluslararası Politik İktisat ve Kalkınma Yüksek Lisans Programı’nı bölüm dördüncüsü olarak Birmingham Üniversite’sinde tamamladı. Strateji ve İnovasyon üzerine inşa ettiği uluslararası kariyerine Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden birinde başlayan Burak, 2020 yılında yerel üreticilerle tüketicileri aracısız buluşturan tanıtım ve dijitalleşme platformu KomsuBostan’ı kurdu.

Gerek üreticilerin marka hikayelerinin anlatıldığı özgün içerikler gerekse de tüketicilere yönelik sürdürülebilir üzerine söyleşilerle pandemi döneminde adından çokça söz ettiren KomsuBostan, kuruluşundan bu yana Vogue, Akşam, Hurriyet Daily News gibi öncü yayın organlarında sosyal fayda amaçlı yenilikçi iş fikri ile kendine yer buldu. Aracısız olma, komisyonsuz hizmet, sürdürülebilirlik, teknoloji odaklılık ve kapsayıcılık olarak ilan ettiği beş kuruluş ilkesine sadık olan KomsuBostan, 65 şehirden 650’den fazla yerel üreticiyi tüketiciler ile aracısız buluşturmaya devam ediyor.

Burak’ı başarılarından dolayı kutluyor ve kendisini eylülde gerçekleşecek ödül töreni için Birleşik Krallık’ta görmeyi umut ediyoruz.

 İlgili Linkler

https://study-uk.britishcouncil.org/after-your-studies/alumni-awards/winners-finalists/2023

https://www.komsubostan.com/

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz