Perşembe, Temmuz 18, 2024

2023 Dünya Mirası Gönüllüleri Kampanyası Kapsamında Proje Çağrısı

UNESCO Dünya Mirası Merkezi’ndeki Dünya Mirası Eğitim Programı çerçevesinde, Dünya Mirası Gönüllüleri (WHV) Girişimi 2008 yılında, Dünya Mirası koruma ve tanıtımında gençleri ve gençlik örgütlerini harekete geçirmek ve dâhil etmek için Uluslararası Gönüllü Hizmet Koordinasyon Komitesi (CCIVS) ile iş birliği içinde başlatılmıştır. Bugün girişim, daha iyi dünya ile iş birliği içinde UNESCO Dünya Mirası Merkezi tarafından koordine edilmektedir.

UNESCO Dünya Mirası Merkezi WHV kampanyası kapsamında; on beş yıllık köklü gençlik faaliyetleri ve uluslararası iş birliklerinden sonra UNESCO Dünya Mirası Sözleşmesinin 50. yıl dönümü vesilesiyle gençlik ve toplum gönüllülerinin miras alanları üzerinde farkındalığı artırmak amacıyla “Dünya Mirası Gönüllüleri – Gelecek Üzerine Çalışma” başlıklı proje çağrısını duyurmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

  • Dünya Mirası Gönüllülerinin (WHV) girişiminin devam eden bu çabalarını dikkate alarak, bu çağrı ile kurum ve kuruluşların Nisan ve Ekim 2023 tarihleri arasında uygulanacak projeleriyle birlikte 2023 Dünya Mirası Gönüllüleri Kampanyasına başvurmaları beklenmektedir.
  • Dünya Mirası taahhüdünü güçlendirmek ve gençleri Dünya Mirasının korunmasına dâhil etmek isteyen tüm gençlik kuruluşlarının, STK’ların, kurumların ve kamu yetkililerinin açık çağrıya başvurması beklenmektedir.
  • Seçim kriterleri ve zaman çizelgesi hakkında daha fazla bilgi için Proje Çağrısı belgesine bakabilirsiniz.
  • WHV Girişimi aracılığıyla Dünya Mirasının korunması, muhafazası ve tanıtımına yönelik taahhüdünüzü dâhil etmek ve/veya yenilemek için UNESCO Genel Merkezi tarafından ilana çıkılan açık çağrıya başvuruda bulunmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
  • Başvurular en geç 31 Aralık 2022 tarihi ve saat 23.59’a (GMT+1) kadar gönderilebilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz