Pazartesi, Mayıs 27, 2024

AB-ilan.com Üniversite Söyleşileri ile Harran Üniversitesi’ndeydi!

AB-İlan.com ve AB Proje Yönetim Akademisi’nin Harran Üniversitesi, Avrupa Gençlik Kulübü ve Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi işbirliği ile düzenlediği “Gençler AB’yi Projelerile Keşfediyor” konulu bilgilendirme etkinliği 27 Mart 2013 tarihinde Şanlıurfa, Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Avrupa Gençlik Kulübü tanıtımı ve Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Ziya Karakılçık , Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bülent Yeşilata, Harran Üniversitesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Özberk ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Koordinatörü Nimet İnce’nin açılış konuşmaları ile başlayan bilgilendirme günü AB-ilan.com ve AB Proje Yönetim Akademisi Genel Müdürü Hüseyin Aktürk ve Koordinatörü konuşması ve sonrasında gerçekleştirilen koktely ile son buldu.

AB-ilan.com tarafından gerçekleştirilen ‘AB Projelerinde Kariyer Fırsatları’ başlıklı söyleşi kapsamında Avrupa Birliği Mali Yardımları, AB Programları, Gençlik Projeleri kapsamında Avrupa Gönüllü Hizmeti, Projelerde kariyer imkanları gibi temel konulara değinilmiştir. Söyleşiye katılan öğrencilere Avrupa Birliği’nin sunduğu proje ve kariyer imkanları , özgeçmiş hazırlama, mülakatlarda dikkat edilmesi gereken noktalar, ön yazının başvuru sürecindeki önemi anlatıldı.

Harran Üniversitesi öğrencileri özellikle CV Hazırlama konusunda ve Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında merak ettikleri sorulara cevap aradılar.

 

BENZER İÇERİKLER