Pazartesi, Nisan 22, 2024

Açık Çağrı: #IamRemarkable Atölyeleri

Kadınların iş ve özel hayatlarındaki başarılarını daha güvenli bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olmak için Google tarafından kurgulanan #IamRemarkable atölyelerini KAGİDER bünyesinde gerçekleştirmekteyiz. Bu atölyelerin yaygınlaşması ve daha çok kadına ulaşabilmek için desteklerinizi rica ederiz. Detaylı bilgi için web sayfasını da inceleyebilirsiniz: https://iamremarkable.withgoogle.com

#IamRemarkable Atölyeleri Hakkında:

Kadınların iş ve özel hayatlarındaki başarılarını daha güvenli bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olmak için Google tarafından kurgulanan #IamRemarkable atölyelerini KAGİDER bünyesinde gerçekleştirmekteyiz.

Atölyelerin 2 ana hedef vardır;
1- Katılımcıların kişisel başarı hikayelerini anlatmaları konusunda desteklemek ve geliştirmek
2- Kişilerin kendi başarılarından bahsettikleri zaman oluşan önyargıları sorgulamak.

IamRemarkable Atölyeleri;

  • Hem kadınların hem de toplumda az temsil edilen tüm grupların iş ve özel hayatlarında ‘öz-tanıtım güvenini geliştirmeyi’ hedefleyen #IamRemarkable, bir Google insiyatifidir.
  • Workshoplar Eylül 2020 itibariyle KAGİDER üyelerinin kolaylaştırıcılığında KAGİDER işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.
  • Tamamen gönüllülük esasına dayanarak verilen bu atölyelerde, toplumsal algılar ve sosyal kalıplar üzerine düşünüp bunları nasıl yönetebileceğimizi konuşuyoruz.
  • Yaklaşık 2 saat süren bir ‘online’ buluşma ile gerçekleşen bu atölyeler Nisan 2021 itibariyle 150’den fazla ülkede, 8000 kolaylaştırıcı ile 230.000’den fazla katılımcıya ulaşmış durumda.
  • Atölyeler türkçe ve yaklaşık 14-16 kişi ile gerçekleşiyor. (Fazla kişi olursanız eşzamanlı 2-3 workshopta yapabiliriz. ) Workshop sonunda kendinizi ve çevrenizi daha farklı, güçlü, cesaretlendiren ve ilham veren bir gözle görmeye başlayacaksınız. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: https://iamremarkable.withgoogle.com
  • Dileyenler, bu workshop katılım sonrası, Ingiltere’den online ‘train-the-trainer (TTT)’ eğitimi alarak fasilitatör/ kolaylaştırıcı olabilir. İngilizce düzenlenen TTT eğitimi sonrası tüm katılımcılar çevrelerindeki kadınlara benzer atölyeler düzenleyebilir, ve farkındalık yaratmada katkı sağlayabilir.

Bireysel olarak atölyeye katılmak isteyen kişiler. https://forms.gle/fURhADjk3y9PzcAcA linkinden başvurularını gönderebilirler.

Atölye planlamak isteyen kurumların ofis@kagider.org adresine mail atmalarını rica ederiz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz