Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Almanya’da Gerçekleşecek Uzun Dönem ESC Projesi Katılımcılarını Bekliyor

Proje Tarihleri: 01/09/2024 – 31/08/2025

Proje Yeri: Wilhelmshaven, Germany

Proje Hakkında:

“Schule an der Deichbrücke” engelli çocuklara yönelik devlet tarafından tanınan bir eğitim kurumudur. Günlük çalışmaların odak noktası 112 öğrenciyi gelecekteki yaşamlarına hazırlamaktır. Öğrenciler 12 yıllık zorunlu eğitimlerini küçük gruplar halinde tamamlarlar. Bu, kişisel güçlü yönlerin ve yeterliliklerin bireysel olarak geliştirilmesinin yanı sıra pratik bir okul eğitimine odaklanmayı sağlar. Son sınıflarda gençler hem iş hayatına hem de bağımsız yaşama ve barınmaya hazırlanıyorlar. Personel, bireysel hedeflere ulaşmak için eksiklikler yerine güçlü yönlere odaklanır.

Gönüllüler proje kapsamında, derslerin organizasyonunda veya bireysel destek önlemlerinde profesyonellere eşlik edeceklerdir; öğrencilerin giyinmelerine, yiyecek ve içecek almalarına yardımcı oluyor ve yeterlilik kazanmalarına destek olacaklardır. Gönüllülerin görevleri arasında grup odasının hazırlanması ve yemeklerin hazırlanması yer alıyor. Katılımcılar, projelerin organizasyonunda da yer alacaklar ve gezilere ve sınıf gezilerine katılacaklardır.

Konaklama Yemek ve Ulaşım:

Gönüllüler proje sırasında ortak bir dairede yaşayacaklar. Bir Alman gönüllü,  Wilhelmshaven’da ve çevresinde boş zamanlarını nasıl geçirebileceklerini  göstermek için gönüllülere eşlik edecektir: kültürel etkinlikler, tiyatro, müzeler, plaj, gezinti yeri, su sporları olanakları, kafeler ve barlar.

Gönüllüler bölgeyi, Bremen’i ve Hamburg gibi yakındaki şehirleri keşfetmek için toplu taşıma biletlerine birlikte sahip olacaklar.

Katılımcı Profili:

Sosyal etkileşimle ilgileniyorsanız, zihinsel engelli insanlarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız, sorumluluk almaya ve yeni şeyler öğrenmeye hazırsanız, harika bir ekipte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorsanız projeye başvurmanız tavsiye edilir.

Unutulmaz anlara sahip ilginç ve eğlenceli bir çalışma alanının yanı sıra, 30 gün tatil, 180€ cep harçlığı, 288€ malzeme parası, 27 seminer günü, Almanca dersi, her ay 49 Euro’luk Ulaşım Bileti ve Youth PASS Sertifikası alacaksınız.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -