Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Altuğ Fonu Bursiyerlerini Bekliyor

Altuğ Fonu burs başvuruları başladı.

Burs Programı kapsamında İstanbul’daki üniversitelerin yüksek lisans ve doktora programlarına devam eden öğrencilere araştırma bursu verilmektedir. Burs Programı’nın kapsamı, Altuğ Fonu Komisyonu’nca uygun görülmesi halinde İstanbul dışında eğitim gören öğrencilere teşvik bursu da verilebilir.

Başvuru Koşulları:

  • Yüksek lisans öğrencilerinin ders bırakmayarak tez dönemine geçmeleri ve bir yıl içinde tez çalışmalarını tamamlaması beklenmektedir.
  • Doktora öğrencilerinin bir yıl içerisinde ders dönemini tamamlayarak doktora yeterlilik aşamasına geçmeleri ve doktora yeterlilik ve tez izleme süreçlerinde başarısızlık yaşamamaları beklenmektedir.
  • Burs Programı’na başvuracak öğrencilerin Türk Dünyası’yla ilgili tez hazırlamaları beklenmektedir.
  • Bursiyerler için yaş sınırlaması yoktur.
  • Öğrencilerin başka bir kurumdan burs almaları Altuğ Fonu’nca oluşturulan Burs Programı’ndan yararlanmaları önünde bir engel teşkil etmemektedir.

Yükümlülükler:

Bursiyerlerin akademik çalışmalarını yürütmek ve komisyonca belirlenen projelerdeki yükümlülüklerini yerine getirmek için haftanın 2 günü Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı merkezinde bulunmaları beklenmektedir. Burs Programı’na dahil olan öğrencilerin, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın yıl boyu düzenlenen etkinliklerine yine komisyonca belirlenen oranda katılım sağlaması beklenmektedir.

Tez çalışmalarını tamamladıktan sonra tezlerinin yayın hakkının bir yıl içerisinde basılmak üzere Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları’na devretmeleri beklenmektedir.

Burs Miktarı, Süresi, Ödeme Şekli ve İptali:

2024 yılı için araştırma bursları yüksek lisans öğrencileri için 15.000 TL, doktora öğrencileri için 30.000 TL olarak belirlenmiştir.

Bursiyerler yüksek lisans süresince azami 4 yarıyıl, doktora süresince azami 8 yarıyıl Burs Programı’ndan istifade edebileceklerdir.

Burs Programı’na dahil olan öğrenciler belirlenen tutarı peşin olarak alacak ve yıl boyu yükümlülüklerini yerine getirecektir.

Burs Programı’ndan doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen veya başarı kriterlerine uymayan öğrencilerin bursları yenilenmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi: 14 Ocak 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -