Salı, Mayıs 28, 2024

American Councils Professional Fellows Programına Başvurular Başladı

American Councils Professional Fellows Programı (PFP), Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna,  Ermenistan ve Moldova’da ikamet eden, 25-35 yaş arasında olan “Yönetişim ve Toplum Temelli Çalışmalar” alanında çalışanları Amerika’da gerçekleşecek beş haftalık programa başvurmaya davet ediyor.

Başvuru kriterleri ve daha fazla bilgi için https://www.professionalfellows.org/about-the-program sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PFP 2023 (7 Mayıs-14 Haziran 2023) ve PFP 2024 (Nisan-Mayıs 2024) için başvurular başladı. Adaylar hangi dönem için başvurmak istediklerini başvuru formunu doldururken belirtebilecek. Pandemi koşullarına bağlı olarak her iki programın da online olarak gerçekleştirilme olasılığı bulunmakla birlikte şimdilik programın yüzyüze gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Programa katılmaya hak kazananlar, Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının ardından Amerika’nın farklı eyaletlerinde yönetişim ve toplum temelli çalışmalar yapan kurumlarda, sivil toplum kuruluşları, start-uplar ve düşünce kuruluşlarıyla yerel meclisler ve yürütme organlarında Amerikalı meslektaşlarıyla beraber çalışacak.

Başvuru formunu görüntülemek ve başvuru yapmak için https://ais.americancouncils.org/pfp sitesine girerek şifre almanız gerekiyor.

PFP başvuru süreciyle ile ilgili sorularınız için turkey-pfp@americancouncils.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru için son tarih: 31 Ocak 2023.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz