Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Eğitim Programı Kasım Dönemi Başladı

Gençlerimizi yetiştiren Değerli Öğretmenlerimizi eğitim ve gelişim programlarımız ile destekliyoruz.

2013 yılından bu yana 180 binden fazla öğretmene ulaşan programımız, toplumu geleceğe taşıyacak Değerli Öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan ‘Değerli Öğretmenim Programı’ ile gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlıyoruz. Eğitim programlarımıza Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici, okul idare ekipleri de katılıyor.

‘Değerli Öğretmenim Programı’ Kendini Geliştir, İşini Geliştir ve Öğrencini Geliştir olarak üç ayrı modülden oluşuyor.

‘Kendini Geliştir Modülü’nde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olarak, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriyoruz.

‘İşini Geliştir Modülü’nde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmayı hedefliyoruz. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniyoruz.

‘Öğrencilerini Geliştir Modülü’nde; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatıyoruz. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriyoruz, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuyoruz. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi eğitimler veriyoruz.

Programı görüntülemek için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz