Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Ankara Kalkınma Ajansı Yeşil Yaka Programı Başvuruları Başladı

Ankara Kalkınma Ajansı, Yeşil Dönüşüm adaptasyon sürecini desteklemek ve Ankara’nın rekabet edilebilirliğini artırmak amacıyla “Yeşil Yaka Programı”nı düzenlemektedir. Ücretsiz olarak sunulan bu eğitim serisi, katılımcıların Yeşil Dönüşüm konusunda bilgi sahibi olmalarını hedeflemekte ve gittikçe önem kazanan yeşil sektörler odaklı olarak Ankara’nın beşeri sermayesini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu eğitim serisi ile katılımcılar, sürdürülebilirliğin kurumsal düzeyde nasıl uygulanabileceği konusunda bilgi edinecek, temel su ve karbon ayak izi hesaplama yöntemlerini öğrenerek, çevresel etkilerin ölçülmesi ve azaltılması konusunda yetkinlik kazanacaklar ve enerji yönetimi sistemleri hakkında detaylı bilgi edinerek, enerji verimliliğini artırmak için stratejiler geliştirebileceklerdir.

Eğitim Konuları ve Tarihleri;

Eğitim Konusu

Tarihler

Sürdürülebilirlik Raporlaması ve Sürdürülebilirlik Stratejisi Yönetimi  2-3 Mayıs 2024
ISO 14064-1 Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama 13-14-15 Mayıs 2024
ISO 14046 Su Ayak İzi Eğitimi Hesaplama 27-28 Mayıs 2024
ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi 10-11 Haziran 2024

 

Eğitimler belirtilenen tarihlerde 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Eğitim Yeri

Eğitimler yüz yüze gerçekleştirilecektir. Eğitimler, Ankara Kalkınma Ajansının aşağıda adresi bulunan hizmet binasında gerçekleştirilecektir.

Ankara Kalkınma Ajansı Konferans Salonu

Güvenevler Mh. Gelibolu Sk. No:5 06690 Çankaya / ANKARA

Eğitimin Hedef Kitlesi

Eğitimin hedef kitlesi;

  • Kurumlarda sürdürülebilirlik, enerji, çevre, kalite ve yönetim sistemleri konularında çalışanlar ya da bu alanlarda kendini geliştirmek isteyen profesyoneller

  • Üniversitelerin mühendislik ve kimya bölümlerinde mezun olmuş genç işsizler

olarak belirlenmiştir.

Eğitime kabul aşamasında,

  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün Kalkınma Ajansları için 2024 teması olarak belirlediği “Kadın Girişimciliği, Kadın İstihdamı” kapsamında kadın başvuru sahipleri ile

  • Ankara’da faaliyet gösteren, sınırda karbon düzenlemesi mekanizmasından etkilenecek öncelikli sektörlerde (demir-çelik, alüminyum, gübre, elektrik ve çimento) faaliyet gösteren ve ihracat yapan firmalarda çalışan başvuru sahipleri önceliklendirilecektir.

Eğitime katılmak için başvuranların mücbir sebepler haricinde eğitimin tamamına katılması beklenmektedir.

Eğitimi Verecek Kurum

TSE Global

Katılım Belgesi

Katılım belgesi almaya hak kazanmak için eğitimlerin tamamına katılım sağlamış ve eğitim değerlendirme formunu doldurmuş olmak gerekmektedir.  Katılım belgeleri, belgeyi almaya hak kazanan katılımcılara, eğitim programının bitiminde teslim edilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 19 Nisan 2024 Cuma günü saat 12.00

Katılım 50 kişi ile sınırlıdır. Kurumlardan gelecek başvuruların değerlendirilmesinde her kurumdan en çok 1 kişinin katılım sağlamasına dikkat edilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -