Perşembe, Mayıs 23, 2024

Avrupa Gençlik Vakfı Ukrayna’ya Özel Çağrısı

Avrupa Gençlik Vakfı (EYF), Avrupa Konseyi’nin değerleri çerçevesinde sivil toplum ve gençlik çalışması müdahaleleri yoluyla Ukrayna’dan savaştan etkilenen gençleri desteklemek için pilot faaliyetleri finanse etmek için özel bir çağrı başlattı.

Uygunluk

-Ukrayna’daki gençlik kuruluşları veya Avrupa Konseyi üye devletlerindeki Ukraynalı gençlerle çalışan gençlik kuruluşları.
-Kuruluşlar EYF’ye kayıtlı olmalıdır.

Projeler/Faaliyetler
-Faaliyetler, savaştan etkilenen Ukraynalı gençler için tasarlanmalı, desteklenmeli ve dahil edilmelidir. Faaliyetler şunlar olabilir: akranlar arası öğrenme ve destek, eğitim ve çalıştaylar, bilgilendirme ve danışmanlık, gençler, gençlik çalışanları ve gençlik liderleri için bilinçlendirme ve kapasite geliştirme, Ukrayna’dan gençlerin toplantıları, analiz, araştırma ve gençlik çalışmasının ilke ve uygulamalarına dayalı diğer eylemler.
-Faaliyetlerin yerel, bölgesel veya ulusal bir kapsamı olabilir ve yerel sınır ötesi bağlamdaki faaliyetleri de içerebilir.
-Faaliyetler yüz yüze, çevrimiçi ve hibrit formatlarda uygulanabilir.
-Projeler, teslim tarihinden en az 6 hafta sonra bir başlangıç ​​tarihine sahip olmalıdır.
-Projeler, 3 Kasım 2022 – 31 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında veya fonlar tükenene kadar herhangi bir zamanda sunulabilir.

Başarılı bir proje:
-yerel, bölgesel veya ulusal bir gençlik sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan, yürütülen ve yönetilen ve Ukrayna’dan gelen gençleri içeren bir gençlik etkinliği olmalıdır.
-savaştan etkilenen Ukraynalı gençleri günlük yaşamlarında ve haklarında destekleyen, zorlukları aşmalarını ve haklarına erişmelerini destekleyen bir etkinlik olmak.
-yerel bir ihtiyaçla ilgili ve Ukraynalı gençlerin hayatlarına katma değer getiren bir faaliyet olmalıdır.
-özellikle kültürlerarası diyalog ve anlayışın teşvik edilmesi ve insan hakları ve demokrasinin teşvik edilmesi ve korunması olmak üzere gençlik çalışmasının temel ilkelerini takip edin.
-Avrupa Konseyi’nin değerleri ve gençlik alanındaki öncelikleri ile uyumlu olmalıdır.

Mali koşullar

-Maksimum hibe miktarı 15.000 €’dur (%80’i hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra ve %20’si nihai proje raporlarının alınması ve EYF tarafından onaylanmasından sonra, proje bitiş tarihinden itibaren 2 ay içinde ödenecektir).
-Hibe, gerçek proje maliyetlerini (konaklama ve yemek, seyahat masrafları, eğitmenler veya diğer uzmanlar için ücretler, tercüme, çeviri, ekipman kiralama, mekan kiralama, iletişim) ve verilen hibenin %7’sine kadar idari maliyetleri (projeye adanmış personelin maaşları, ofis kirası, sigorta, elektrik, su ve ısıtma) karşılayabilir.
-Hibe, insani ve/veya askeri faaliyetlerle ilgili mal veya hizmetlerin satın alınması ve/veya tanıtımı için kullanılamaz.

Nasıl başvurulur?

-Gençlik kuruluşları, yalnızca EYF’ye kayıtlı olmaları halinde başvuru yapabilirler.

Son başvuru tarihi: 31 Ekim 2023

Detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz