Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Avrupa Parlamentosu’nda Staj Fırsatı

Avrupanın kalbinde staj yapmayı mı hayal ediyorsunuz?

Avrupa Parlamentosu’nda staj yapmak için olağanüstü bir fırsat sizi bekliyor. Avrupa siyaseti konusunda deneyim kazanın ve ortak geleceğimizi şekillendirmeye katkıda bulunun.

Avrupa Parlamentosu’nun Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde, “Avrupa: Genişleme, Batı Avrupa ve Kuzey İşbirliği” Birimi (NEWE) içindeki stajyerlik pozisyonu için başvurular başladı. Bu birimin ana odak noktası Bosna-Hersek ve Türkiye olup, genel bölgesel konulara da odaklanmaktadır.

Stajyerin görevleri arasında, kapsanan ülkeler/bölgelerle AB’nin ve EP’nin ikili ilişkilerindeki gelişmeleri takip etmek ve gözden geçirmek, araştırma yapmak, farklı Avrupa Parlamentosu müşterileri için özel hazırlanmış brifingler, raporlar, tutanaklar ve notlar hazırlamak yer almaktadır. Stajyer ayrıca, iç EP toplantılarına katılacak ve rapor verecek, ayrıca EP dışındaki diğer ilgili toplantılar veya konferanslara da katılacak ve raporlar hazırlayacaktır. Ayrıca, stajyerin delegasyon toplantılarının organizasyonel/lojistik yönlerine yardımcı olması beklenmektedir.

İdeal aday, görevlerle ilgili sağlam referanslara sahip olmalıdır; güçlü iletişim becerileri, esneklik, zorlu süreçleri yönetme yeteneği, genişleme konularına ilgi, tarafsızlık, sorumluluk, gizlilik, diplomasi, yaratıcılık, proaktif tutum ve İngilizce yazılı ifade becerilerine sahip olmalıdır. Genişleme ülkelerinin resmi dillerini bilmek de değerli bir niteliktir ve bölgede veya genişleme konularında önceki çalışma deneyimi de dikkate alınır.

Stajyerin, 2024 Avrupa seçimlerini takiben Bosna-Hersek ve Türkiye ile ilişkiler için yeni oluşturulan Delegasyonların başlangıç faaliyetlerine katkıda bulunması, birim faaliyetleri ile ilgili aday komiserlerin parlamento dinletileri için hazırlık çalışmalarına yardımcı olması beklenmektedir. Diğer DG EXPO stajyerleriyle belirli genişleme ile ilgili projelerde işbirliği yapması da gerekebilir.

 

Staj Yeri: Brüksel

Programın Başlangıç Tarihi ve Süresi: 01/10/2024 (5 Ay)

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz