Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Belmont Forum Afrika Bölgesel Ortak Araştırma Aksiyonu Çağrısına Başvurular Başladı

İklim, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesini amaçlayan Belmont Forum Afrika Bölgesel Ortak Araştırma Aksiyonu çağrısı açıldı.

 

öz konusu çağrı ile iklim, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. Çağrı için aşağıdaki üç temadan en az birini ele alan araştırma önerilerinin sunulması beklenmektedir:

  • Tema 1: Su – Enerji – Gıda – Sağlık Bağlantısı (Water – Energy – Food – Health Nexus)

  • Tema 2: Kirlilik (Pollution)

  • Tema 3: Afet Hazırlığı, Müdahale ve İyileşme (Disaster Preparedness, Responsiveness and Recovery)

  • Söz konusu çağrı kapsamında proje sunacak uluslararası konsorsiyumların en az 3 farklı çağrı ortağı ülkedeki kurum ya da kuruluşlardan oluşması gerekmektedir.

  • Uluslararası başvuruların gerekli tüm bilgi ve formlarla birlikte İngilizce olarak 2 Eylül 2024 (20:00 UTC) tarihine kadar yapılması gerekmektedir (Proje konsorsiyumu adına proje koordinatörü tek bir uluslararası başvuru yapacaktır).

  • Türkiye’den ortakların yer alacağı projeler için uluslararası başvurunun yanı sıra https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden 10 Eylül 2024 saat 23:59 (TSİ)’a kadar ulusal ön başvuru yapılmalıdır. Başvuru öncesinde ulusal başvuru kurallarının detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Başvuru kurallarına uyulmaması durumunda başvurunun değerlendirmeye alınmadan iade edilmesi söz konusudur.

  • Söz konusu çağrı kapsamında ülkemizden sunulacak proje önerileri, TÜBİTAK 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenecektir.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz