Perşembe, Mayıs 23, 2024

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Stajyer Adaylarını Arıyor

UNHCR dünyanın her yerinden yetenekli, motive ve tutkulu bireyler arıyor!

UNHCR’nin Staj Programı, uygun öğrencilere ve yeni mezunlara, akademik programları veya UNHCR’nin misyonuyla ilgili bir alanda gelecekteki çalışmaları doğrultusunda, uluslararası bir ortamda insani yardım sektöründe deneyim kazanma fırsatı sunar.

Ofislerin ihtiyaç ve kapasitelerine bağlı olarak, stajyerleri kabul ve denetleme ve onlara anlamlı görevler vermeleri için çeşitli lokasyonlarda stajlar sunulmaktadır.

Staj, yıl içinde herhangi bir zamanda başlayabilir ve normalde iki ila altı ay sürer.

Adayların staja kabul edilebilmesi için aşağıdaki kriterleri karşılaması gerekir:

*Yeni mezunlar, eğitimlerini UNHCR’ye staj başvurusunda bulunduktan sonraki bir yıl içinde tamamlayan kişiler olarak kabul edilecektir.

Gıda ve Yerel Ulaşım Ödeneği

Dışarıdan mali destek almayan stajyerler, yemek ve yerel ulaşımla ilgili masrafları desteklemek için ödenek alacaklardır.

Stajyerler, görev istasyonuna kendi seyahatlerini ve UNHCR’den alabilecekleri herhangi bir ödeneğin üzerindeki ve ötesindeki ek masrafları karşılamaya hazır olmalıdır. Vize ayarlamak ve ilgili masrafları karşılamak stajyerin sorumluluğundadır. UNHCR gerekli belgelerle destek sağlayabilir.

Sağlık Sigortası

BMMYK ile staja başlamadan önce, adaylar sağlık sigortası ayarlamaktan ve BMMYK’ya sözleşme süresini kapsayan geçerli sağlık sigortası kanıtı sağlamaktan sorumludur. BMMYK, stajyerlerin sağlık sigortasıyla bağlantılı hiçbir masraftan sorumlu değildir ve kurum, stajyerlerin tıbbi tahliyesi için yapılan masrafları karşılamaz. Tıbbi tesislerin yetersiz olduğu yerlerde çalışan stajyerlere, sağlık sigortalarının acil tıbbi tahliyeyi kapsamasını sağlamaları tavsiye edilir.

UNHCR güncel staj programları ve daha detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz