Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

BM Güven Fonu 27. Dönem Hibe Başvuruları Açıldı

BM Kadına Yönelik Şiddete Son Verme Güven Fonu’nun (BM Güven Fonu) 27. dönem  hibe başvuruları açıldı!

BM Güven Fonu, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti sona erdirme konusunda kanıtlanmış uzmanlığa sahip sivil toplum kuruluşlarını, dışlanmış kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddeti sona erdirmeyi amaçlayan proje konseptleri sunmaya davet ediyor.

Programda, kadın hakları, kadın liderliğindeki, seçmen liderliğindeki ve küçük kuruluşların başvuruları güçlü bir şekilde teşvik ediliyor ve önceliklendiriliyor. Daha küçük, yerel ve tabandan kadın ve kız çocuk hakları örgütleriyle, en fazla 4 uygulayıcı ortakla ortaklıklar da teşvik edilmektedir.

Sivil toplum kuruluşları dört yıllık hibeler için 150.000 ABD Doları ile 1.000.000 ABD Doları arasındaki hibelere başvurabilmektedir.

Bu çağrı, ek temel finansman sağlayan özel bir küçük hibe finansman yöntemi (150.000 – 250.000 ABD Doları arasında) aracılığıyla daha küçük yerel kuruluşların başvurularını teşvik etmektedir.

Bu yılki çağrının iki finansman penceresi bulunmakta:

Genel Bir Pencere: Dışlanmış kadınlara ve kız çocuklarına ve kesişen ayrımcılık biçimlerine maruz kalanlara yönelik şiddetin ele alınması,

Özel Bir Pencere: Krizden etkilenen kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin ele alınması.

Yıllık Teklif Çağrısı belgesi BM’nin altı resmi dilinde (Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca) mevcuttur. Başvurular yalnızca İngilizce, Fransızca veya İspanyolca olarak yapılabilir.

Başvurular 10 Aralık 2023 – 1 Şubat 2024 (New York saati ile 14.00 (EST)) tarihleri arasında açıktır. Tüm başvuruların Hibe Yönetim Sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -