Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Bulgaristan’da Uzun Dönem ESC Projesi Gönüllülerini Bekliyor

Proje Hakkında:

The United Nations Association of Bulgaria (UNA), gençleri BM değerleri ve temel insan hak ve özgürlüklerine evrensel saygı çerçevesinde eğitmenin yanı sıra, gençlerin gönüllülüğünü ve gençlerin çalışma arzusunu teşvik etmek için çalışan, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Derneğin misyonu, BM’nin amaç ve ilkelerini desteklemek amacıyla Bulgar kamuoyunu bilgilendirmek ve birleştirmek, uluslararası barış ve güvenliği güçlendirmek, insanlar arasında anlayış ve işbirliğini geliştirmek ve temel insan hakları ve özgürlüklerine saygıyı geliştirmektir.

Konaklama ve Ulaşım Hakkında:

360 günlük hareketlilik süresi boyunca konaklama, aylık yemek yardımı, cep harçlığı ve şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Uçak bileti fonları öngörülen proje bütçesi kapsamında karşılanır.

Proje Sırasında Eğitim:

Gönüllüler, Ulusal Ajans tarafından düzenlenen eğitime dahil edilecek ve görevlerin yerine getirilmesine ilişkin başlangıç eğitiminin yanı sıra öğrenme çıktılarını değerlendirmek için gerekli tüm ek eğitimleri alacaklardır. Katılımcılar, Bulgar dilinde eğitim için OLS platformuna da erişebilecekler.

Katılımcıların Görevleri:

Gönüllüler, gençlik medyası Una News için makalelerin geliştirilmesiyle ilgili görevlerde bulunacaklardır:  Twitter (X) ve LinkedIn’in bakımı; Okullarda atölye çalışmaları düzenleyerek ve etkinlikler düzenleyerek ülkedeki UNA kulüplerinin Ulusal Ağı ile etkileşime geçmek; Uluslararası işbirliği – daha iyi işbirliği amacıyla Dünya Birleşmiş Milletler Dernekleri Federasyonu (WFUNA) ve diğer ülkelerdeki BM dernekleri ile iletişimin sürdürülmesi; Uluslararası etkinliklerin organizasyonu gibi sorumluluklar gönüllülere verilecektir.

Proje Tarihi ve Yeri: Ocak 2024-Şubat 2025 / Sofya Bulgaristan

Son Başvuru Tarihi: 17/12/2023

Projeye ilişkin detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -