Cuma, Temmuz 19, 2024

CFA Türkiye 2024 Yılı Başvuruları Açıldı

İklim Finansmanı Hızlandırma (CFA) Birleşik Krallık Hükümeti’nin desteklediği global bir teknik destek programıdır. Program karbon emisyonunu azaltıcı etkisi bulunan projelerin finansmana ulaşmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. CFA, ülkelerin küresel ısınmayı 1,5°C ile sınırlandırma hedeflerini yerine getirmek için gereken finansman akışını sağlamayı teşvik etmek amacıyla on ülkede (Nijerya, Kolombiya, Güney Afrika, Türkiye, Meksika, Mısır, Peru, Pakistan, Vietnam ve Uganda) faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de CFA uygulaması PwC Türkiye öncülüğünde gerçekleşmektedir. CFA programı proje geliştiricilere teknik, finansal, cinsiyet eşitliği ve toplumsal kapsayıcılık konularında ilgili uzmanlardan destek ve eğitim sağlar. Ayrıca program ulusal ve uluslararası finansal kuruluşlar ve kamu kuruluşlarıyla bilgi paylaşımı ve eğitim olanakları sağlamaktadır. Eğitimin ardından proje geliştiriciler finansörler ile İstanbul’da ve Londra’da planlanan etkinliklerde bir araya gelip projelerini tanıtma imkanına sahip olmaktadır.

Programın ilk aşamasında (2021-22) altı proje, ikinci aşamasında (2022-23) sekiz proje ve üçüncü aşamasında (2023) on proje seçilmiştir. Dört aylık bir süre boyunca, bu projeler teknik, finansal, hafifletme potansiyeli, toplumsal cinsiyet ve sosyal kapsayıcılık konularında destek almıştır.

Son Başvuru Tarihi: 1 Mart 2024 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz