Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme ve Çocuk Hakları Paneli

Engelli Çocuk Hakları Ağı 18 Kasım’da sizleri Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme ve Çocuk Hakları Paneli’ne davet ediyor!

EÇHA, 19 Kasım Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme Günü ve 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir panel düzenliyor. Bu iki özel günü savunuculuk fırsatı olarak değerlendirerek engelli çocukların insan haklarına dikkat çekmek amacıyla 18 Kasım’da çevrimiçi yapılacak panele sivil toplum örgütleri, barolar ve uluslararası kuruluşlar katılacak.

Engelli Çocuk Hakları Ağı bu panelde; Çocuklar için Çalışan Avukatlar Ağı, Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi Ortaklık Ağı, UNICEF Türkiye, İstanbul Barosu Engelli Hakları Merkezi, GlobalChild, Eşit Haklar için İzleme Derneği, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği, Denizli Otizm Derneği, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden uzmanları ve hak savunucularını ağırlayacak.

Konuşmacılar engelli çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunmaları için alınması gereken koruyucu ve destekleyici önlemlere de dikkat çekecek.
Panel ilgilenen herkesin katılımına açık.

Katılım formunu doldurmak için tıklayın

Notlar:

  • Zoom linki, katılım formunu dolduran kişilere etkinlikten önce e-posta ile iletilecektir.
  • Etkinlikte işaret dili çevirisi desteği sağlanacaktır.

 

İletişim için
E- mail: engellicocukhaklariagi@gmail.com
Facebook
Twitter
Instagram
Web: www.echa.org.tr

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz