Perşembe, Temmuz 18, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: Dijital Kültürel Miras Ağı Afet Sonrası Kültürel Mirasın Korunması için Viki-Editathon Etkinliği

Dijital Kültürel Miras Ağı; dijital kültürel mirası geniş bir kitleye tanıtmak, alana ilgi duyanları haberdar etmek ve bireyleri bu konuda bilgilendirmek üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Afet sonrasında kültürel mirasa yönelik Vikipedi ve Vikiveri maddelerini genişletiyor ve oluşturuyoruz. 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilin etkilendiği deprem sonrasında, bölgedeki müzeler, kütüphaneler, ören yerleri vb kültür varlıkları hakkında Vikipedi Vikiveri maddelerini geliştireceğiz. İstanbul’da gerçekleştirilecek editathon için 20 katılımcı kabul edilecektir. 18 yaşını doldurmuş her birey başvuruda bulunabilir.

Başvurular 17 Şubat cumartesi günü 23.59’a kadar devam edecektir. Başvurular Dijital Kültürel Miras Ağı’ndaki uzmanlar tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonrasında telefon ve mail üzerinden katılımcılar ile iletişime geçilecektir.

Başvurusu olumlu veya olumsuz sonuçlanacak olan bütün adaylara 19 Şubat 2024 tarihine kadar geri dönüş yapılacaktır.

Viki-Editathon’a Türkiye’nin her yerinden başvurabilirsiniz, konaklama ve seyahat ücretleri katılımcılara aittir. Eğitim dili Türkçedir. Eğitimler ücretsizdir.

 

Katılım Linki:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIGNZG5bDHHu-Sd0MebkoXQ_mXHVF_3yF-6nPe2nY6j0pXXw/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -