Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: “Geleceği Düşün, Harekete Geç Sınıf Öğretmenleri Odağında Sürdürülebilir Bir Gelecek için Eğitici Eğitimi 3”

“Geleceği Düşün, Harekete Geç! Sınıf Öğretmenleri Odağında Sürdürülebilir Bir Gelecek için Eğitici Eğitimi 3″ katılımlarınızı bekliyor.

Eğitim sisteminde sürdürülebilir kalkınma bakış açısının benimsenmesi ve yenilikçi öğretim metotlarını keşfetmek isteyen sınıf öğretmeni adayları için harika bir fırsat! TÜBİTAK destekli eğitim Kayseri Abdullah Gül Üniversitesinde 4 Mart’ta başlıyor. Kayıt için acele edin, çünkü kontenjanlar sınırlı!

Başvuru formu: https://forms.gle/PkuT37osiXfrVSt2A

 

Etkinliğin Amacı ve Kapsamı

Sınıf öğretmenliği alanında lisans ve lisansüstü eğitim gören öğretmen adaylarının, teorik ve uygulamalı eğitimler ile sürdürülebilir kalkınma amaçları (SKA) ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim (SKE) konularında bilgi ve becerilerini artırarak onlarda küresel sorunlara ilişkin farkındalık oluşturmak, ülkemizin eğitim sisteminde sürdürülebilir kalkınma bakış açısının benimsenmesine katkı sağlamak, teori ve uygulamayı birleştirerek, SKA’ların eğitim süreçlerine dahil edilmesinde hem oyun hem de etkinlik temelli yöntem ve tekniklerinin paylaşılması yer almaktadır. Bu kapsamda altı gün boyunca devam edecek disiplinler arası bir etkinlik programı planlanmıştır.

Etkinliğin Kazanımları

Bu eğitime katılacak öğretmen adaylarının;

  • Sürdürülebilir kalkınma amaçları ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim konularında farkındalıklarının artırılması,
  • Sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ilişkin edindikleri bilgileri eğitim-öğretim müfredatlarında yer alan kazanımlar ve öğrenme çıktıları ile ilişkilendirebilmeleri ve edinilen bu bilgileri ders tasarımlarında kullanabilmeleri,
  • Sürdürülebilir kalkınma amaçları odaklı özgün oyun ve etkinlik planlayabilmeleri ve uygulayabilmeleri,
  • Günümüz sorunlarının gerektirdiği yeni becerileri kazanmalarına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Hedef Kitlenin Tanıtımı

Bu etkinlik programının hedef kitlesini;

  • Kayseri ve çevre illerdeki (Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir) üniversitelerin sınıf öğretmenliği programına devam eden 3. ya da 4. sınıf lisans öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri (20 öğrenci) oluşturmaktadır. Etkinlik programına katılan sınıf öğretmeni adaylarının öğrencileri ise dolaylı faydalanıcılar olacaktır.

Etkinlik Konuları

  • Sürdürülebilir Kalkınmanın İdeolojisi
  • Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim
  • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Günümüzü Nasıl Değiştiriyor?
  • SDG Temelli Oyun Tasarımı

 

İletişim:

Dr. Sümeyra AYIK

Tel: 0506 729 41 52

E-mail: sumeyra.ayik@agu.edu.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -